شاید برای شما هم این اتفاق بد تا به حال پیش آمده باشد که به دلایل مختلف نتوانید قفل درب خودرو را از داخل یا خارج باز کنید . و بدترین حالت زمانی است که داخل ماشین گیر کرده اید و یک کار یا قرار مهم هم دارید . قطعا کمتر کسی می تواند در این شرایط خونسردی خود را حفظ کند . پس برای اینکه در همچین شرایطی گیر نکنید و بتوانید این موقعیت را کنترل کنید بهتر است که قبل از اتفاق افتادن این وضعیت حتما در مورد راه حل های آن بیشتر بدانید .

درب خودرو ها به روش های مختلفی از جمله : کلید ، فشردن دکمه ای روی درب ، قفل های ترکیبی روی درب اتوموبیل از بیرون ، کشیدن دستگیره درب خودرو ، ریموت و یا سیگنال های رادیویی فرستاده شده از یک مرکز کنترل باز میشوند . این مقاله مربوط به آموزش باز کردن قفل ماشین در مورد خودروهایی است که با سوئیچ باز و بسته میشوند نه فقط با ریموت یا روش های مشابه آن.

روش باز کردن درب ماشین بدون کلید

روش باز کردن درب ماشین بدون کلید

مشکل خرابی چفت قفل درب خودرو

چفت قفل درب خودرو از جمله قسمت های آسیب پذیر قفل خودرو می باشد که می تواند منجر به این سناریو شود که درب خودرو از داخل یا خارج خودرو باز نشود.

خرید قفل های دیجیتال و الکترونیکی هوشمند یوکا-نوآوران هوشمند

جهت مشاهده تمامی محصولات قفل های دیجیتال یوکا کلیک کنید

این مساله را باید بدانیم که باز کردن درب خودرو که کلید داخل مانده باشد بسیار سخت تر از باز کردن درب خانه زمانی است که کلید پشت درب جا مانده است . مشخصا به علت امکان سرقت بیشتر خودرو ها شرکت های تولید کننده خودرو ها برای آنها سد های امنیتی متفاوتی در نظر میگیرند که رد شدن از آنها قطعا بسیار سخت است .

حل کردن این مشکل زمانی که کلید دارید

در صورتی که شما یک کلید یدک داشته باشید مشخصا بهترین کار این است که به جای امتحان کردن راه های دیگر حتما در اولین فرصت با شخصی که به کلید یدک خودرو شما دسترسی دارد تماس بگیرید و از او بخواهید که به کمک شما بیاید و کلید یدک را با خودش بیاورد .

باز کردن درب خودرو

باز کردن درب خودرو

حل کردن این مشکل زمانی که کلید ندارید

متاسفانه باید بگوییم اگر کلید نداشته باشید و چفت درب در حالت قفل باشد یکی از بدترین نوع ماندن پشت درب خودرو را تجربه خواهید کرد . حتی این حالت برای زمانی که شما بخواهید از یک قفل ساز حرفه ای هم کم بگیرید حالت بد و سختی است .

جهت مشاهده پر فروش ترین محصولات قفل های دیجیتال هوشمند یوکا کلیک کنید

و قطعا هزینه باز کردن قفل خودرو در این حالت زیاد میشود چون ممکن است لازم باشد علاوه بر تعویض قفل درب خودرو ، دزدگیر خوودرو یا سنسورهای آن را هم غیر فعال کنید و کجدد فعال کنید .

احتیاط :هرگز در این حالت تصمیم نگیرید که از طریق شکستن شیشه ماشین بخواهید در را باز کنید مگر اینکه کلید در ماشین مانده باشد و شما بیرون ماشین باشید .

شکستن شیشه ماشین در این حالت هیچ دردی را دوا نمیکند و مشکلی را حل نمیکند و فقط ضرر بیشتری به شما می رساند . در این حالت باید برای باز کردن قفل ماشین فقط با یک کلید ساز حرفه ای تماس بگیرید .

آموزش باز کردن قفل ماشین

آموزش باز کردن قفل ماشین

اگر تا به حال بارها پیش آمده که کلید درب آپارتمان را پشت درب جا گذاشته اید در این مقاله می توانید بهترین راهکاری که می توانید به کار بگیرید تا دیگر این اتفاق نیافتد را می توانید بخوانید :

با جا ماندن کلید پشت درب خانه یا محل کار چه کنیم ؟

مشکل شکستن قفل خودرو

شکستن قفل ماشین دقیقا مانند حالتی است که چفت قفل خودرو گیر کرده است و درب باز نمیشود. در این حالت هم درب نه از داخل باز میشود و نه از خارج . این حالت هم قطعا شرایط بدی است اما نه در حد موقعیت قبلی . تا زمانی که شما برای ورود به خودرو می توانید از درب های دیگر خودرو استفاده کنید قطعا هیچ مشکل حادی با این وضعیت نخواهید داشت و می توانید از درب های دیگر برای ورود به داخل خودرو و تعمیر قفل شکسته استفاده کنید .

جهت مشاهده محصولات قفل های دیجیتال هوشمند یوکا کلیک کنید

پیشنهاد : اگر هنوز مدتی از خرید خودروی شما نمیگذرد و شما دچار مشکل شکستن قفل درب خودرو شدید مطمئن باشید این مشکلی است که در قطعات کار گذاشته شده و قفل نصب شده روی تمامی درب های خودرو وجود دارد . پس برای اینکه مجدد گرفتار این مشکل نشوید بهتر است این قطعه را در تمامی درب های خودرو تعویض کنید وگرنه حتما به زودی مجدد گرفتار خواهید شد .

باز کردن درب اتومبیل

باز کردن درب اتومبیل

حل کردن مشکل زمانی که کلید دارید

زمانی که یکی از قفل های درب خودرو می شکند و از داخل یا بیرون خودرو باز نمی شود ، می توانید از کلید خودتان برای باز کردن قفل درب های دیگر ماشین تان استفاده کنید . بعد که به قفل شکسته دسترسی پیدا کردید اگر کمی به مسائل فنی وارد هستید فقط کافی است قطعه شکسته شده را بخرید و نسبت به تعویض آن اقدام کنید . اگر هم نه می توانید به نزدیک ترین کلید ساز زنگ بزنید تا به شما در تعویض مغزی قفل درب خودرو کمک کند .

قفل های دیجیتال هوشمند: بررسی بهترین قفل های دیجیتال هوشمند در سال ۲۰۱۹

حل کردن این مشکل زمانی که کلید ندارید

در صورتی که قفل قسمت راننده خودرو شما شکسته است و نمی توانید آن را باز کنید از طرفی کلید یدک هم ندارید در اینجاست که باید از روش هایی استفاده کنید که گاهی سارقین برای باز کردن درب خودرو شما  استفاده میکنند . مثلا در ویدئو زیر یکی از روش های باز کردن خودرو به کمک یک متر نخ و گره زدن آن را می توانید ببینید .

ویدئو چگونه قفل درب خودرو را در ۳۰ ثانیه باز کنیم ؟!!

مشکل تخریب درب و عدم باز شدن درب خودرو

اگر خودرو شما دچار سانحه و تصادف شود این امکان وجود دارد که درب خودرو به خاطر صدمه ای که دیده است نتواند چه از داخل چه از خارج خودرو باز شود . در این حالت قفل درب خودرو قفل نشده است و در حالت باز است اما به خاطر صدمه ای که در اثر تصادف دیده است نمی تواند مانند شرایط عادی از قفل جدا شود و باز شود .

تخریب درب ماشین بعد از تصادف

تخریب درب ماشین بعد از تصادف

این حالت معمولا شما را دچار دردسر شدید و سختی مانند حالت های قبل نمیکند و چون درب ماشین باز است می توانید از درب های دیگر خودرو برای ورود استفاده کنید زمانی که درب خودرو شما دچار این مشکل میشود تماس گرفتن با یک کلید ساز راه حل مشکل نیست . بلکه در اینجا باید حتما به یک مکانیک مراجعه کنید تا درب را صاف کاری یا تعویض کند .

احتیاط : در این شرایط اصلا سعی نکنید که خودتان درب را با فشار صاف کنید و تلاش کنید که قفل درب را باز کنید . چون اگر فشار زیادی به درب بیاورید ممکن است شیشه هم بشکند و یک هزینه بیشتر به شما تحمیل شود .

البته در اینجا یک روش باز کردن قفل در ماشین را هم در کنار هم یاد میگیریم که در مواقع لزوم بتوانید از آنها استفاده کنید .

آموزش قدم به قدم باز کردن درب خودرو به کمک چوب لباسی

چگونه درب خودرو را به کمک چوب لباسی باز کنیم ؟

چگونه درب خودرو را به کمک چوب لباسی باز کنیم ؟

اگر شما همیشه عادت دارید که لباس های اضافی خودتان را با جا لباسی جا به جا کنید باید بدانید که شانس بزرگی دارید که از مهلکه قفل شدن درب خودرو سریعا نجات پیدا کنید و وقت زیادی از شما تلف نشود .

۱- برای باز کردن درب خودرو یی که قفل است و شما کلیدی برای باز کردن آن ندارید کافی است به کمک یک دم باریک یا انبردست که در ماشین دارید از قسمت انحنای چوب لباسی آن را ببرید .

باز کردن درب خودرو به کمک جا لباسی

باز کردن درب خودرو به کمک جا لباسی

۲- بعد از این مرحله سر قسمت بریده شده را خم کنید و به حالت گرد در آورید.

چگونه قفل درب را به کمک چوب لباسی باز کنیم

چگونه قفل درب را به کمک چوب لباسی باز کنیم

۳- اگر در صندوق عقب ماشین یک توپ پلاستیکی یا بادکنک دارید یا مغازه ای در نزدیکی هست که می توانید توپ را بخرید این کار را انجام دهید . البته از هر قطعه پلاستیکی یا پارچه ای که بتوانید درب را کمی به بیرون بکشید و آن را در همان حالت نگه دارید هم می توانید استفاده کنید .

آموزش باز کردن قفل درب خودرو

آموزش باز کردن قفل درب خودرو

۴- زمانی که درب خودرو را کمی به بیرون کشیدید حالا زمانی است که باید چوب لباسی را از لای درب رد کنید و به دستگیره برسانید و قلاب چوب لباسی را در دستگیره گیر بدهید و بکشید . اگر فرد دقیق و البته کمی هم خوش شانس باشید بعد از چند بار تلاش می توانید درب را باز کنید

باز کردن قفل ماشین

باز کردن قفل ماشین

آموزش باز کردن قفل ماشین

آموزش باز کردن قفل ماشین

 

به کمک این روش های ساده شما می توانید در مواقع اضطراری و زمان هایی که هیچ راه دیگری ندارید و حسابی گرفتار شده اید درب خودرو یا حتی آپارتمان خود را باز کنید .ولی همه ما میدانیم که همه سارقین و دزدهای حرفه ای هم این روش ها را کاملا بلد هستند و این مساله امنیت قفل های کلیدی را قطعا زیر سوال می برد .

چگونه قفل درب را بدون کلید باز کنیم ؟!

 

 

قفل دیجیتالی

قفل دیجیتالی

 

اما به نظر شما راهکار چیست ؟

با توجه به پیشرفت تکنولوژی در دنیای امروز در اغلب کشورها دیگر قفل های کلیدی عملا هیچ کاربردی ندارند و در اکثر خانه ها و ساختمان های اداری از قفل دیجیتال استفاده میکنند . قطعا انواعی از قفل دیجیتال که با اثر انگشت باز می شوند یا بر اساس تشخیص چهره مجوز ورود به افراد می دهند در کنار امنیت بسیار بالا، کاربری راحتی هم دارد .

دیدن نمونه قفل های درب اثر انگشتی 

دیدن جدیدترین مدلهای قفل دیجیتالی

شاید شما هم دوست داشته باشید قفل های کلیدی را دور بیاندازید و قفل دیجیتالی را جایگزین آن کنید تا در کنار امنیت و ایمنی بالا ، زیبایی و لوکس بودن یک قفل را در یکی از مهمترین فضاهای دکوراسیون خانه یا محل کارتان ، یعنی قسمت ورودی تجربه کنید .

 

می خواهم قفل های کلیدی را دور بیندازم و قفل دیجیتال بخرم