در حال حاضر ، مفهوم هتل هوشمند بارها مطرح شده است اما راه حل واقعی برای ایجاد هتل هوشمند چیست؟ در جواب این سوال باید به این نکته توجه کنیم که لازم است مفهوم هتل های هوشمند را بدانیم و خواسته های مهمانان و انتظارات آن ها از امکانات هتل هوشمند را مورد ارزیابی قرار دهیم .

بسیاری از هتل های هوشمند ، با استفاده از شبکه ی تلویزیونی که IPTV نامیده می شود اتاق های هتل را کنترل می کنند . برخی از هتل ها نیز تمرکز اصلی شان را بر روی سیستم های قفل دیجیتال مانند قفل درب هوشمند الکترونیکی ، قفل اثر انگشت و … قرار داده اند . اما آیا این چنین هتل هایی هوشمند می باشند؟! ممکن است این گونه نباشد .

امکانات هتل هوشمند و قابلیت هایی آن

برای تفهیم بهتر هتل هوشمند و امکاناتی که ارائه می دهد ابتدا لازم است به سوالات زیر پاسخ دهیم :

  • برای ایجاد هتل هوشمند چه نوع تجهیزاتی باید بکار بست ؟
  • هتل هوشمند چگونه نیازهای مهمانان را مرتفع می سازد ؟
  • چگونه می توان هتل هایی هوشمند برای مهمانان طراحی کرد ؟

در پاسخ به پرسش نخست باید بیان کرد که اندازه ی سیستم هتل هوشمند متغیر است ، اما مجموعه ی کاملی از سیستم هتل هوشمند باید شامل موارد زیر باشد :

  • سیستم قفل کارتی هتلی
  • سیستم RCU هتل
  • سیستم مدیریت هتل

سیستم RCU شامل تجهیزات زیادی است . این دستگاه ها طوری طراحی شده اند که مهمانان بتوانند لحظات زیبایی تجربه کنند. به عنوان مثال می توان از کنترل دستگاه های هوشمند خانگی به وسیله تلفن همراه نام برد که این رویکرد به شدت می تواند نیازهای مهمانان را برآورده سازد.

در پاسخ به پرسش دوم باید اظهار داشت که تغییرات هتل های هوشمند باید براساس نیازهای واقعی مهمانان انجام گیرد. ممکن است مهمان تمایلی به تماشای تلویزیون نداشته باشد آن گاه ایده ی هوشمندانه ی شما جهت تماشای تلویزیون عملا سودمند نخواهد بود.

از طرف دیگر توجه به این پرسش سودمند خواهد بود که آیا ایده باز کردن درب با تلفن همراه برای مهمان مناسب است یا نه ؟

بنابراین اگر واژه ی هوشمند فقط شامل این چنین تجربیاتی باشد ، مهمانان احساس خواهند کرد که این تجربیات به جای القای حس هوشمند بودن هتل دردسر ساز خواهد بود.

به طور کلی می توان گفت که تحت فرض هوشمندی ، مهمانان می توانند از تجهیزات هتل به خوبی استفاده کنند و هوشمندی هتل نه تنها برای مهمانان سودمند است بلکه هدف نهایی از ارائه امکانات هتل هوشمند ارتقای کارایی آن می باشد . هر چند تنها هوشمند بودن هتل معیاری مناسب جهت ارزیابی موفقیت هتل نبوده بلکه یک هتل واقعی باید تمامی تقاضاهای مهمانان را در نظر گرفته و آن ها را مرتفع سازند .

شرکت نوآوران هوشمند ارائه دهنده ی تجهیزات و خدمات هوشمند در هتل ها و آپارتمان ها می باشد . این شرکت دارای سیستم کنترل قفل درب های تعاملی چند مهمان بوده و از قسمت های نرم افزاری، سخت افزاری و برنامه ویژه ای تشکیل شده که می تواند جهت ادغام منابع کمک قابل توجهی به مجموعه ی هتل داشته باشد. این سیستم ها نه تنها ویژگی های منحصر به فرد هتل ها را توسعه می دهند بلکه خدمات آنلاین و سفارشی بیشتری را برای کمک به بازاریابی هتل فراهم می کنند .
و در نهایت در پاسخ به پرسش سوم باید بیان کرد که در حال حاضر شرکت نوآوران هوشمند از فناوری کنترل بی سیم برای مدیریت هوشمند استفاده می کند که نصب آن آسان است . اما اگر بررسی کاملی در این زمینه وجود نداشته باشد، پروسه ی نصب با مشکل مواجه خواهد شد . آیا تا به حال فکر کرده اید که یک روز اقامت در هتل های هوشمند چگونه خواهد بود ؟! ما فکر می کنیم این جادوی شرکت نوآوران هوشمند است.

مزایای نصب و استفاده از سیستم کنترل هوشمند هتل شرکت نوآوران هوشمند چیست؟

  • کمک به هتل جهت صرفه جویی در برق و انرژی با امکانات هتل هوشمند ،
  • کاهش منابع انسانی هتل و افزایش کارایی منابع انسانی هتل با هدف بهبود کارایی امکانات هتل هوشمند ،
  • بهبود امتیاز ستاره هتل ، تمرکز و ارتقا سطح مدیریت هتل ،
  • بهبود تجربیات مشتری و ایجاد احساس دلپذیرتر از تجربه علم و تکنولوژی به مشتریان ؛

بر این اساس می توان گفت سیستم کنترلی و امکانات هتل هوشمند ، سیستمی پایدار و پیشرفته بوده و به طرز موثری میزان تقاضا جهت رزرواسیون ، راحتی مشتری ، صرفه جویی در انرژی و حفاظت از محیط زیست را افزایش می دهد.

برای آشنایی بیشتر با تجهیزات هتلی مانند قفل کارتی ، تلفن هتلی و … با ما در تماس باشید و یا سوالات خود را از پشتیبانی آنلاین بپرسید . همواره آماده پاسخ گویی به سوالات شما هستیم .

yuccahq-telegram