در گذشته بازارهای سنتی محلی بودند برای خرید و فروش کالا و سایر فعالیت های اقتصادی ، خدماتی و تفریحی و در ساخت و معماری آن ها هنر و فرهنگ رایج هر جامعه نمایان بود . در ادامه باگسترش راه ها ، کاروان و کاروان سراها نمود پیدا کرد و مسافران در طول سفر ضمن اقامت از مغازه های داخل این مکان ها خرید می کردند . به همین دلیل محوطه این کاروانسراها معمولا بزرگ بود و علاوه بر اتاق های استراحت دارای یک چهار دیواری و حیاط چند هزار متری بود که انواع کالاها و مایحتاج مسافران را در خود جای می داد  . در این مقاله با بررسی تاثیر مراکز خرید هتل بر جذب گردشگران و مهمانان بیشتر به هتل با ما باشید .

همانطور که اشاره شد با گسترش راه ها ، کاروان و کاروان سراها نمود پیدا کرد و مسافران در طول سفر ضمن اقامت از مغازه های داخل کاروان سراها خرید می کردند . در آن روزگاران این روش مهمانداری ، شغل پر درآمدی محسوب می شد و کاروان سراها از محبوبیت خاصی برخوردار بودند . امروزه نیز همانند گذشته مردم علاقه مند هستند به نقاط دور و نزدیک سفر کنند ، اما بر خلاف گذشته دیگر با خودرو و هواچیما به سفر می روند و اغلب در هتل ها اقامت دارند .

گسترش مراکز و فروشگاه های زنجیره ای 

با گذشت زمان و تنوع سفرها و فراگیر شدن امر گردشگری در میان اقشار مختلف جامعه ، رفته رفته بازارها ، سوپر مارکت و مغازه های خیابان ها نیز جای خود را به مراکز و فروشگاه های زنجیره ای داده اند . شاید این موضوع برای ما نیز بارها پیش آمده که با توجه به خرید کلی و تخفیفات ملموس در فروشگاه های زنجیره ای ، تمایل داریم بیشتر از این محل ها خرید کنیم ، زیرا مدت ها نیازی به خرید مجدد نداریم و خیالمان از این بابت راحت است .

بیشتر بخوانید : راهنمای خرید قفل کارتی درب : قیمت قفل کارتی ، معرفی انواع دستگیره کارتی و هر نکته ای که لازم است بدانید

مراکز خرید هتل و تاثیر آن بر جذب گردشگران بیشتر

شهرواندان و مسافران ترجیح می دهند از مراکز خرید هتل اقلام مورد نیاز خود را تهیه کنند ، چرا که این فروشگاه ها هم لوازم با برندهای معروف و با کیفیت را عرضه می کنند و هم از لحاظ قیمت برای خریداران به صرفه تر هستند ؛ ضمن این که دسترسی به این مراکز آسان است ، دارای پارکینگ هستند و امکان تردد با خودروهای شخصی به محوطه فروشگاه میسر است و مهمانان با یک بار مراجعه به این مراکز و خرید سوغاتی و سایر اجناس ، دیگر نیاز نیست به دنبال پیدا کردن فروشگاه در سطح شهر باشند و مطمئنا دیگر نیازی به خرید از دیگر مراکز نخواهند داشت .

چگونه مراکز خرید هتل به جذب گردشگران و مهمانان بیشتر به هتل کمک می کند ؟ - قفل هتلی

خرید سوغاتی و لوازم مورد نیاز گردشگران 

مسافران و گردشگران غالبا از برنامه ریزی تفریحی خود ، حداقل یک روز را به خرید سوغاتی و لوازم مورد نظر اختصاص می دهند . گردشگران و مسافرانی که در هتل ها اقامت دارند معمولا دوست دارند از نزدیک ترین و بهترین محل خرید کنند . ما می توانیم با معرفی مراکز خرید مورد نظر ، آن ها را در یک خرید خوب یاری کنیم .

مزیت های مراکز خرید تجاری در هتل ها 

حال اگر هتلی که مهمانان در آن اقامت دارند دارای مراکز خرید تجاری مدرن و به روز باشد ، دارای حداقل دو مزیت اساسی است ؛ اول این که از لحاظ اقتصادی برای صنعت هتل سودمند است و علاوه بر این ، مهمانان به راحتی و با دسترسی سریع خریدهای مورد نظر خود را در مراکز خرید هتل انجام می دهند .

مرکز خرید هر چه به هتل نزدیک تر باشد بهتر است و از هزینه های ناشی از تردد و صرف زمان زیاد جلوگیری می کند و مهمانان با خیالی آسوده به سایر برنامه های گردشی خود می رسند و دغدغه کمتری در خصوص خرید خواهند داشت .

همچنین بخوانید : قفل هتلی مارس ، تعریف جدیدی از امنیت 

حتی می توان در ساختمان جنب هتل و یا داخل آن ، این مراکز خرید را مهیا و با تبلیغات و اهدا جوایزی به خریداران موجبات رضایت مندی هر چه بیشتر مهمانان را در این امر فراهم کرد .

گردشگران وقتی در ارزیابی های خود به این نتیجه برسند که خرید از فروشگاه هتل برای آن ها بهتر از وقت تلف کردن و گشتن در داخل شهر است ، خرید از مراکز تحت نظر هتل را ترجیح می دهند . البته در این راستا باید به این نکته توجه داشت که این فروشگاه ها باید از هر لحاظ نمونه و دارای ساختمانی مدرن و ظاهری مناسب باشند . هم چنین باید در دراز مدت هزینه های صرف شده جهت احداث این مراکز جبران شود و با ادامه فعالیت ، سودآوری خوبی برای مجموعه به همراه داشته باشد .

هتل هایی که اقدام به ساخت و معرفی این مراکز کرده اند ، در شرایط یکسان از سایر رقبا پیشی گرفته و شهرت بیشتری کسب کرده اند . هتل هایی که تک منظوره نیستند و علاوه بر پذیرایی از مهمانان دارای امکانات رفاهی و تجاری جانبی نیز هستند در جذب گردشگر موفق خواهند بود .

yuccahq-telegram

۵/۵ - (۲ امتیاز)