همه ما می دانیم در دنیای امروز و با حضور قفل های دیجیتال و هوشمند، کلید ها دیگر به درد نخور و دست و پاگیر هستند ، اما اگر کمی خلاقیت داشته باشید و جزو آدم هایی نباشید که هر چیزی که دست شان می رسد را دور می ریزند حتی می توانید از همین کلیدهای به ظاهر بی مصرف هم برای دکوراسیون خانه یا حتی درست کردن وسایل تزئینی زیبا استفاده کنید . اگر خلق یک کار هنری و زیبا را تا به حال با دستان خودتان امتحان نکرده اید یکی از بزرگ ترین لذت ها را تا به حال از دست داده اید . پس حتما یکبار هم شده امتحان کنید و یک وسیله زیبا را خودتان خلق کنید .

اگر در حال حاضر فرصت خواندن این مقاله را ندارید می توانید فایل pdf آن را در ایمیل خودتان دریافت کنید و در فرصت مناسب آن را بخوانید

برای خلق آثار هنری زیبا و لذت بردن از حس خوب خلق کردن، حتما لازم نیست به فروشگاه ها سر بزنید و با خریدن وسایل گران قیمت شروع به درست کردن یک وسیله بکنید . بلکه فقط کافی است کمی به اطراف تان دقیق تر نگاه کنید و وسایل بی استفاده و قدیمی ای را پیدا کنید که در حال حاضر گوشه خانه افتاده اند و بدون اینکه هیچ کارایی ای داشته باشند فقط فضای خانه را اشغال کرده اند . اتفاقا بازسازی و به کارگیری خلاقیت برای استفاده مجدد از وسایل به روشی جدید بسیار لذت بخش تر است .

خودت بساز !

خودت بساز !

یکی از چیزهایی که این روزها با حضور قفل دیجیتال کاملا بی مصرف شده است و معمولا هم ما بلا فاصله بعد از نصب قفل هوشمند آنها را دور می اندازیم کلید ها هستند . اما ما در این مقاله می خواهیم بگوییم با کمی خلاقیت و هنر می توانید از همین کلیدهای  بی مصرف هم زیبا ترین تزئینات هنری را بسازید و هر لحظه که به آنها نگاه می کنید از هنر و خلاقیت خودتان لذت ببرید .

راستی اگر هنوز قفل دیجیتال نخریده اید یا در انتخاب قفل دیجیتال مناسب با بودجه و محل زندگی یا کارتان دچار سردر گمی شده اید در ابتدا می توانید این چند مقاله را مرور کنید :

راهنمای خرید قفل دیجیتال : در هنگام خرید قفل دیجیتال حتما به این ۳ نکته توجه کنید

اگر شما هم جزو این ۶ گروه هستید باید حتما قفل دیجیتال بخرید !

اگر هم بارها کلیدها را پشت درب جا گذاشته اید می توانید برای جلوگیری از تکرار این مشکل این مقاله را بخوانید

با جا ماندن کلید پشت درب خانه یا محل کار چه کنیم ؟

بعد از خواندن این مقالات و آمادگی برای انتخاب حرفه ای قفل دیجیتال می توانید به این صفحات سری بزنید و از بین انواع قفل های دیجیتال چند قفل که  ظاهر و ویژگی های آن را می پسندید را انتخاب کنید:

نمونه قفل های دیجیتالی

اما برای انتخاب نهایی و مطمئن و همین طور استعلام قیمت پیشنهاد ما این است که از مشاوره با کارشناسان استفاده کنید :

همه سوالات خود را در مورد قفل دیجیتال بپرسید

اما بعد از خرید و نصب قفل دیجیتال می رسیم به قسمت جذاب و هیجان برانگیز استفاده مجدد از کلیدها. اگر بلافاصله بعد از نصب قفل هوشمند این طور به نظرتان می آید که کلیدها دیگر هیچ استفاده ای ندارند و می خواهید آنها را دور بیاندازید کمی دست نگه دارید ! ما در این جا می خواهیم ۷ ایده خلاقانه برای استفاده مجدد از کلیدها را به شما بگوییم :

پس با شعار : خودت بساز Do It Yourself ! پیش به سوی خلق آثار هنری و تزئینی با کلیدهای دور ریختنی

 ایده ۱: از کلیدها برای سنگین کردن پرده ها

استفاده از کلیدها در پرده

استفاده از کلیدها در پرده

حتما شما هم این تجربه را دارید که در هنگام نصب پرده ها، پایین پرده به شکلی که شما دوست دارید نمی ایستد و دائما چین می خورد و جمع می شود و همیشه برای شما دردسر ساز است . معمولا پرده فروشی ها برای جلوگیری از این حالت از مهره های سنگین فلزی در پایین پرده ها استفاده میکنند تا پرده ها خوب بایستند . خب حالا که شما می خواهید کلیدها را دور بیاندازید چرا در پرده ها استفاده نکنید ؟ برای اینکار فقط کافی است کلیدهای بی استفاده را به حای گوی های فلزی در پایین پرده بریزید.

 

ایده ۲: از کلیدها برای ساخت کاسه یا بطری تزئینی استفاده کنید

اسفاده مجدد از کلید ها بعد از نصب قفل دیجیتال

اسفاده مجدد از کلید ها بعد از نصب قفل دیجیتال

یکی از کارهای جالب برای استفاده مجدد از کلیدها بعد از نصب قفل هوشمند ، استفاده از آنها برای ساخت وسایل تزئینی است . برای درست کردن این تزئینی های زیبا فقط تعدادی کلید بدون مصرف نیاز دارید و کمی هم چسب قوی . برای شروع کار کافی است پشت یک ظرفی که می خواهید از روی آن الگو بگیرید را سلفن بکشید و بعد هم روی آن را به حد کافی چسب بزنید و بعد هم باسلیقه خودتان کلیدها را بچینید .  فقط دقت کنید که کلیدها به هم دیگر متصل باشند . بعد هم بگذارید تا چسب کاملا خشک شود و کلیدها به هم وصل شوند .

 

ایده ۳: از کلیدها برای ساخت جواهرات زیبا استفاده کنید!

بعد از نصب قفل دیجیتال با کلید گردن بند بسازید

بعد از نصب قفل دیجیتال با کلید گردن بند بسازید

یکی از راه های جذاب استفاده مجدد از کلیدها ، ساخت جواهرات با ارزش و زیبا از کلیدهای قدیمی است . برای درست کردن جواهرات کلیدی کافی است کمی خلاقیت به خرج بدهید . مثلا ممکن است دوست داشته باشید از اکلیل برای تزئین کلیدها استفاده کنید . برای اینکار کافی است از کمی چسب چوب رقیق استفاده کنید و هر قسمتی از کلید را که دوست دارید درخشنده و زیبا شود را در چسب رقیق فرو کنید و بعد هم در اکلیل بزنید مانند این نمونه :

تزئین کلیدهای دور ریختنی

تزئین کلیدهای دور ریختنی

یا می توانید برای رنگ کردن و زیبا کردن کلیدها از لاک یا رنگ های دیگر استفاد کنید :

تزئین کلیدها با لاک

تزئین کلیدها با لاک

 

ایده ۴ : از کلیدها به عنوان درب باز کن استفاده کنید

یکی از راه های استفاده از کلیدها بعد از نصب قفل الکترونیکی روی درب خانه ها این است که به جای اینکه آنها را دور بیاندازید از آنها به عنوان درب باز کن و برای باز کردن درب بطری های نوشابه استفاده کنید .

ایده ۵ : از کلیدها برای ساخت تابلوهای تزئینی استفاده کنید

ساخت تابلو دیواری با کلید

ساخت تابلو دیواری با کلید

برای درست کردن تابلوهای تزئینی زیبا با کلیدها فقط کافی است یک قاب ارزان بخرید یا از قاب های بدون استفاده در خانه استفاده کنید و با چند وسیله کوچک تزئینی دیگر مثل دکمه ها ، تورهای زیبا ، کنف و یا هر وسیله دیگری یک تابلوی زیبا بسازید . حتی می توانید از یک متن و نوشته زیبا هم در پس زمینه تابلو استفاده کنید .

ساخت تابلو تزئینی با کلید

ساخت تابلو تزئینی با کلید

ایده ۶ : با کلیدها لوستر و آباژور بسازید

ساخت لوستر و آباژور با کلیدهای دور ریختنی

ساخت لوستر و آباژور با کلیدهای دور ریختنی

لوستر و آباژور جزو المان هایی در دکوراسیون داخلی هستند که می توانند تاثیر زیادی در زیبایی محیط زندگی شما داشته باشند . پس چه چیزی بهتر از این که به جای صرف هزینه های زیاد خودتان آنها را بسازید . برای ساخت آباژور و لوسترهای دست ساز یکی از راه ها این است که بعد از نصب قفل الکترونیکی روی درب خانه و محل کار هر تعداد کلیدی که دارید را جمع کنید و با آنها یک لوستر یا آباژور زیبا بسازید .

ایده ۷ : با کلیدها برای بچه ها عروسک های زیبا بسازید

ساخت عروسک با کلید

ساخت عروسک با کلید

برای خوشحال کردن بچه ها همیشه لازم نیست که به اسباب بازی فروشی ها برویم و عروسک های گران قیمت بخریم فقط با کمی خلاقیت و استفاده از کلیدهای دور ریختنی می توانید عروسک های زیبا و دست ساز برای بچه ها بسازید .

ساخت عروسک برای بچه ها با کلید های دور ریختنی

ساخت عروسک برای بچه ها با کلید های دور ریختنی