سیستم های هوشمند خانگی مبحثی است که طی چند سال اخیر سر و صدای زیادی به پا کرده و بسیاری از برندها و کمپانی های معتبر دنیا نیز به تولید وسایل و ابزارهای هوشمند خانگی روی آورده اند که بازار بسیار پر رونقی هم هست.

حدود ۱ سال است که بهترین انتخاب هایمان را برای بهترین هاب های هوشمند خانگی منتشر کرده ایم، اما در تکنولوژی این یک سال یک عمر به حساب می آید.

ما تصمیم گرفتیم لیستمان را به روز رسانی کنیم تا نسخه های جدید و پیشرفته از برخی محصولات قدیمی مورد علاقه مان (از جمله نسل آینده Amazon Echo) را اضافه کنیم و هاب هایی مانند Wink 2 که از بازار خارج شده اند را از ان برداریم.

موارد مهم در رابطه با هاب های هوشمند

یکی از مهم ترین سوالاتی که هنگام خرید هاب خانگی هوشمند به سراغ شما می آید «آیا با دستگاه های من کار می کند؟» می باشد.

Zigbee با Z-Wave، وای فای و بلوتوث کار می کند.

این محصول به نسبت نسخه های قبلی اش کمی ارزان تر است زیرا پروتکل های cloud-to-cloud نیازمند حافظه کمتری هستند و باتری پشتیبان ندارد.

همچنین برخلاف نسل اول و دوم، نیاز به اتصال به روتر ندارد بنابراین می توانید آن را تقریبا همه جا قرار دهید.

ما آسانی اتصال آن به دستگاه های هوشمند را پسندیدیم؛ تنها «discover all my devices» را در برنامه فشار دهید و هاب SmartThings بقیه را انجام می دهد.

به محض اینکه دستگاه هایتان وارد شدند، برنامه به شما اجازه می دهد تنظیمات خاصی برای زمان هایی در روز و شب انجام دهید یا زمینه های IFTTT (اگر، این، سپس، آن) را ایجاد کنید.

تنها نکات منفی این هاب ها، سازگار نبودن آن با Nest و به میزان کافی قابل اعتماد نبودن آن است.

داشتن یک هاب SmartThings به نوعی شبیه به سفر به دور دنیا با یک دوست چند زبانه است.

مرتبط: خرید قفل های دیجیتال یوکا

این محصول موانع ارتباطی را از بین می برد و به شما و دستگاه هایتان در ارتباط بهتر با یکدیگر با ارائه دادن سیستم خانگی هوشمند کاملا یکپارچه کمک می کند.

برخلاف دیگر هاب های خانگی هوشمند که بایستی کدهای QR را از همه دستگاه هایتان اسکن کنید، SmartThings سامسونگ خودش به تنهایی سیگنال دستگاه هایتان را می گیرد؛ حتی ممکن است محصولات هوشمندی را که شما از داشتنش هم بی خبر بودید را بیابد!

اگر از دستیار Google Home یا دستگاه Amazon Alexa استفاده می کنید، SmartThings سامسونگ با هر دو سازگار است.

برنامه سامسونگ به شما این امکان را می دهد که همه دستگاه هایتان را در یک مکان مدیریت کنید، بنابراین می توانید روال و زمینه هایی را برای زمان های خاص مانند هنگامی که صبح از خواب بیدار می شوید یا هنگامی که از خانه خارج می شوید، ایجاد کنید.

برنامه در باز شدن مقداری کند است و دریافتیم محصولاتی که برندشان سامسونگ نیست، بیشتر مشکلات اتصال دارند اما این یک تصمیم سخت برای ادغام چندین دستگاه است.

نکات مثبت

سازگاری با اندروید و iOS

راه اندازی آسان

روال ها و زمینه ها

پروتکل های ارتباط چندگانه

بی نیاز بودن از روتر

 

نکات منفی

ناسازگاری با Nest

Amazon Echo Plus (نسل دوم): بهترین برای کنترل صدا

smart-home-systems

محصول Echo Plus، با اضافه کردن یک هاب خانگی هوشمند  Zigbee فعال، خانواده Echo را بیشتر به سمت یکپارچگی خانه هوشمند سوق می دهد.

این محصول از دستگاه های هوشمند خانگی Zigbee، وای فای و بلوتوث پشتیبانی می کند.

از آن برای زنگ زدن بدون شماره گیری و گرفتن تلفن استفاده کنید یا از الکسا بخواهید برایتان روزنامه بخواند، به سوالات پاسخ دهد و موسیقی پخش کند.

همچنین می تواند مانند یک سیستم مخابره داخلی خانه با دیگر دستگاه های Amazon Echo موجود در خانه تان عمل کند.

مرتبط: خرید قفل های دیجیتالی هوشمند یوکا در تهران-نوآورن هوشمند

اگر شما هم مانند من هستید و نمی خواهید که هاب هوشمند خانگی تان مانند یک سفینه فضایی بیگانه که در وسط خانه تان فرود آمده دیده شود، از راه های مختلف مخفی کردن آنها در دکوراسیون تان با Echo Plus استقبال خواهید کرد.

Echo Plus نسل دوم، با داشتن کیفیت صدای بهتر از نسل های قبل شناخته شده است که با بلندگوهای Dolby 360 درجه و یک ووفر کوچک برای عملکرد بهتر باس همراه است.

اما بسیاری از کاربرانی که محصول شان را ارتقاء داده اند می گویند که کیفیت صدا در مقایسه با Echo Plus اصلی کم می آورد.

 

مزایا

کنترل صدا

مهارت های الکسا

پایانه های مختلف

سازگاری IFTTT

 

معایب

ناسازگار با بعضی از دستگاه ها

کیفیت صدای ناامید کننده

Logitech Harmony: بهترین برای نمونه رسانه ای هاب کوچک و مشکی Logitech

smart-home-systems

اگر رویای خانه هوشمندتان را در کم کردن نور، روشن کردن سیستم صوتی و شروع یک فیلم پرفروش روی صفحه نمایش بزرگتان تنها با یک ضربه میبینید، Logitech Harmony برای شما طراحی شده ا