انتخاب قفل های خودرو: چگونه یک قفل اتومبیل خوب را انتخاب کنیم؟

 

اگر می خواهید یک قفل اتومبیل خوب انتخاب کنید، باید ابزار مناسب این کار را داشته باشید. برای انتخاب قفل خودرو، لازم است که بدانید انواع مختلفی از قفل خودرو وجود دارد. چیزهای بسیاری را باید مدنظر داشته باشید. شما نیاز دارید کمی در مورد قفل های ماشین بدانید و قبل از اینکه ابزارهای مورد نظر را برای ای کار تهیه کنید، لازم است آگاه باشید که با چه نوع قفلی می خواهید کار کنید.

ابتدا سطح مهارت خود را مشخص کنید و تعیین کنید که آیا این ابزارها را برای کار حرفه ای نیاز دارید، یا صرفا برای سرگرمی می خواهید چیزی جدید در این زمینه یاد بگیرید.

فقط در این صورت است که می توانید انتخاب درستی در مورد مجموعه ابزارهای لازم برای انتخاب قفل خودرو داشته باشید.

همیشه قوانین برداشتن قفل را مد نظر داشته باشید و هرگز مهارتتان را برای کارهای غیر قانونی صرف نکنید.

درباره قفل های خودرو

هنگامی که در مورد قفل های خودرو صحبت می کنیم، عمدتا بحث در حول و حوش سیلندرهای قفل درب خودرو و قفل های بدنه است.

سیلندرهای احتراق خودرو، به علت پروتکل های قفل الکترونیکی اضافی که برای جلوگیری از سرقت خودرو ساخته شده اند، به ندرت برداشته می شوند.

با این حال، قفل های بیرونی اغلب امنیت کمتری دارند. انواع مختلفی از این قفل ها وجود دارند، اما برخی از آنها محبوب تر از دیگران هستند.

انواع محبوب قفل خودرو که معمولا مشاهده می کنید، قفل های وافر یا قفل های کشویی هستند. هر دوی این قفل ها، عمومیت دارند و این دلیلی است که کلیدهای bump  دیگر روی خودروها بکار گرفته نمی شوند.

خرید قفل های دیجیتال و الکترونیکی هوشمند یوکا-نوآوران هوشمند

اما باید گفت که سبک های مختلفی از این قفل وجود دارند که در گذشته مورد آزمایش قرار گرفته اند.

برخی از تولید کنندگان مانند فورد و جگوار، در گذشته از قفل های نگهدارنده دیسک استفاده می کردند.

و در دوران بسیار قدیمی، برخی از اتومبیل های کلاسیک حتی از قفل های چرخنده پین نیز استفاده می کردند.

با توجه به تولید انبوه قفل خودرو، کیفیت تا حدودی قربانی کمیت شده است. اما باید گفت که با توجه به تمرکز کمپانی های خودرو سازی روی امنیت قفل، راه های متعددی در این رابطه بدون دستکاری سیلندر شکل گرفته است.

تمرکز برای امنیت خودرو، تقریبا همیشه روی آلام ها، لوجَک و سایر امکانات الکترونیکی بوده است.

چه قفلی را می خواهید انتخاب کنید؟

از آنجا که در مورد قفل های خودرو، بیشتر رده بندی قفل مد نظر قرار می گیرد تا سبک مکانیزم قفل کردن، بنابراین زمانی که شما مجموعه ابزارهای برداشتن قفل خودرو را انتخاب می کنید باید درکی از قفلی که می خواهید روی آن تمرکز کنید را داشته باشید.

اگر شما می خواهید که بتوانید هر نوع قفلی را بردارید، باید روی تعداد زیادی از ابزارهای این کار سرمایه گذاری کنید. هر قفل و مجموعه ابزارها، به تمرینات و دانش متفاوتی نیاز دارد. برای درک انواع مختلف قفل های خودرو و درک نحوه عملکرد آنها، این مقاله را دنبال کنید:

قفل های وافر (Wafer Locks)

قفل های وافر، عمدتا از دو وافر تشکیل می شوند که نیاز به یک مکانیزم داخلی برای فشرده شدن و باز شدن دارند.

اگر کلید خودرو، bitting (قسمت پایین کلید که وارد قفل می شود) روی هر دو طرف تیغه کلید داشته باشد، به احتمال قوی قفل وافر دو گانه خواهید داشت.

این قفل؛ یکی از محبوبترین انواع قفل های درب خودرو است.

بررسی بهترین قفل های دیجیتال و الکترونیکی هوشمند بازار در سال ۲۰۱۹

yucca digital smart electronic locks tehran

زمانی که مدل هایی با قیمت متوسط از سوی تولید کنندگان ارائه می شوند، این قفل برای قفل کردن سیلندر مطرح می شود.

در برخی از خودرو های کلاسیک، این سبک از قفل، با bitting  روی فقط یک طرف تیغه استفاده می شود و ممکن است مانند یک کلید خانگی تامبلر پین استاندارد به نظر برسد.

 

قفل های کشویی (Slider Locks)

شما احتمالا کلید های کشویی را روی خودروهایی که از FOB ورودی بدون کلید استفاده می کنند، ولی هنوز سیلندرهای قفل دارند را مشاهده کرده اید.

پروفایل مستطیل شکل این قفل خودرو، این قابلیت لغزیدن به داخل شکاف های پیش ساخته در  یک ریموت یا fob کلید را فراهم می کند.

Bitting اغلب، ظاهری شبیه مار یا کرم دارد و برش ها در پایین هر دو طرف تیغه کلید وجود دارند. این کلید ها را به راحتی می توانید پنهان کنید.

آنها به احتمال زیاد، با مدل های لوکس تر و سطح بالاتری از انواع تول