امنیت انبار: قفل انبار درست را انتخاب کنید

اکثر مردم وقتی به امنیت انبار فکر می کنند، ذهنشان مستقیما به سمت چیزهایی مانند نگهبانان امنیتی و دوربین های امنیتی می رود. و البته این روش های محافظتی هم اصلا اشتباه نیستند، اما به افرادی نیاز دارند که کار کنند و بتوانند موثر باشند.

آنها به افراد فعال نیازی دارند تا وقتی مشکلی به وجود آمد، بتوانند پس از شناسایی آن را متوقف کنند.

به قفل انباری فکر کنید که به عنوان یک امنیت منفعل، از یک مکان یا بخش داده شده، بدون مداخله انسان ها محافظت می کند.

از آنجا که یک قفل انبار تنها در صورتی می تواند پتانسیل امنیتی کامل خود را ارائه کند، که به درستی نصب شود، هنگامی که شما اقدامات امنیتی انبار خود را اجرا می کنید، به شدت مفید است.

مطمئنا قفل انبار می تواند از یک دوربین امنیتی یا محافظ استفاده کند، اما بدون این ها هم قفل هایتان هنوز برای حفظ امنیت انبارتان تلاش می کنند.

اما برای اینکه بتوانید بیشتر از قفل های انبارتان استفاده کنید، باید بدانید که چگونه دستگاه مناسبی را برای نیازهای امنیتی انبار خود انتخاب کنید.

در اینجا چیزهایی نوشته شده که باید در نظر داشته باشید:

خصوصیات پایه ی قفل انبار

  1. محتوای فلزی

این که یک قفل چقدر قوی است، عمدتا به نوع فلزی بستگی دارد که برای ساخت قطعات مختلف ان مورد استفاده قرار گرفته است.

مهمترین قسمت های قفل، غلاف بیرونی، پیچ (ها)، چنگال و سایر قسمت های قفل است که باید فلز سختی داشته باشند و همین قسمت ها هم مورد هدف قرار خواهند گرفت.

خرید قفل های دیجیتال و الکترونیکی هوشمند یوکا-نوآوران هوشمند

yucca digital smart electronic locks tehran

فلز استفاده شده در پیچ ها و سایر نقاط مته باید سخت باشد.

چون ورودی مخرب، احتمالا باعث به وجود آمدن بیشترین نگرانی برای امنیت انبار شما، می شود، قفل انبارتان باید ترکیب فلزی قوی داشته باشد.

برخی از قفل هایی که در حجم انبوه، تولید شده اند و در بخش قفل یک انبار خانه پیدا می کنید، فلز های نرم تری مانند فلز برنجی و حتی پلاستیکی دارند که برای ساخت قسمت هایی از قفل که در برابر روش های ورودی ای که با شکستن قفل همراه است، به مقاومت بیشتری نیاز دارد، مورد استفاده قرار می گیرند.

هنگامی که ادعا می شود قفل انباری از فولاد سخت استفاده می کند، فقط به ظاهر امر دقت نکنید. آلیاژهایی که در فولاد  قفل ها مورد استفاده قرار می گیرند، متفاوت هستند.

امروزه کربید بور یکی از قوی ترین فلزهایی است که در قفل انبار استفاده یم شود.

  1. پیچیدگی سیلندر

اگر به خاطر تهدیدهای ورود پنهان، نگران از بین رفتن امنیت انبار خود هستید، به قفلی نیاز دارید که پیچیدگی داخلی بیشتری داشته باشد.

اساسی ترین نوع قفل انباری که سیلندر آن پیچیده است، قفل هایی است که سوزن های امنیتی دارند. حتی یک قفل سوزنی غلتان با سوزن های امنیتی، در برابر ضربه ی کلید، تا حدودی مقاومت دارد.

هنگامی که به دنبال سیلندر پیچیده تری هستید، می توانید نگاهی به انواع قفل های دیگر بیندازید.

اما باید بدانید که حتی مواردی که ممکن است به نظر برسد امنیت بالایی دارند، مانند قفل های تعیین کننده دیسک، قفل های لوله ای، قفل های چرخشی و غیره، آسیب پذیری خاصی دارند.

اما هر قفلی را می توانید انتخاب کنید. فقط مسئله این است که بعضی از قفل ها بعید است توسط سارقان و جنایتکاران انتخاب شود.

  1. دسترسی به کلیدهای یدکی

هنگامی که کنترل کلید، نگرانی بزرگی برای امنیت انبارتان محسوب می شود، تصمیم می گیرید دسترسی به کلیدهای یدکی قفل انبارتان را محدود کنید.

با اکثر قفل های معمولی، یک کلید را می توان به سادگی و تنها با رفتن به کلید سازی ها، تکثیر کرد. حتی اگر کلید مورد نظرتان، علامت “کپی برداری نکنید” را داشته و مهر و موم شده باشد، باز هم کلید مورد نظرتان قابلیت تکثیر شدن دارد.

ررسی بهترین قفل های دیجیتال و الکترونیکی هوشمند بازار در سال ۲۰۱۹

yucca digital smart electronic locks tehran

با سرمایه گذاری بر قفل انباری که کلیدی آن ثبت اختراع شده، می توانید جلوی هر کسی که می خواهد از روی کلید، بدون اطلاع مدیریت انبار و یا کارمندان امنیتی انبار، کپی برداری کند را بگیرید. اکثر شرکت هایی که بهترین قفل های در را تولید می کنند، کلید های ثبت اختراع شده دارند. این روش، روش بدون خطایی نیست و مردم باز هم می توانند از کلید های ثبت اختراع  شده و مانند آن کپی برداری کنند، اما دانش، مهارت و زمان زیادی خواهد گرفت. هر چه بیشتر زمان و دانش و مهارت س