آیا می دانید دزدها برای ورود به یک خانه یا دفتر کار فقط ۳ دقیقه وقت لازم دارند ؟ و آیا می دانید بر خلاف تصور ما اتفاقا بیشتر سرقت ها در طول روز و روشنایی هوا اتفاق می افتد ؟ و مشخصا هم اطلاع دارید که هر ساله آمار سرقت و دزدی رو به افزایش است و طبق آمار ۴۰ % کل سرقت ها بدون هیچ دردسر و به راحتی انجام می شود دقیقا مانند اینکه سارق به خانه خود رفته است !!

و همه ما می دانیم که گم کردن و از دست دادن هر چیزی چه گرانبها از لحاظ مادی و چه ارزشمند از لحاظ معنوی و نوستالژی می تواند برای سالها ذهن ما را آشفته کند و منجر به حجم باورنکردنی ای خشم درونی و غم شود . پس دانستن راه کارهایی که بتوانیم به کمک آنها از ورود سارقین به خانه یا محل کارمان جلوگیری کنیم می تواند مانع سرقت و از دست دادن چیزهایی شود که دوست داریم .

پس بیایید  ۱۱ راهکار امنیتی برای جلوگیری از ورود سارقین به خانه یا محل کار را با هم مرور کنیم

روش های جلوگیری از ورود سارقین به خانه و محل کار از بیرون ساختمان

باید با یک بررسی کلی اطراف ساختمان ، حیاط و محیط بیرونی ساختمان به راحتی می توانیم محل نفوذ سارقین را پیدا کنیم و  در اولین فرصت آنها را غیر قابل نفوذ کنیم . بهترین راه پیدا کردن محل های نفوذ به خانه از خارج ساختمان این است که برای چند دقیقه دزد شوید ! نترسید دستگیر نمی شوید ، فقط کافی است چند دقیقه خودتان را جای سارق بگذارید و از چشم او محل هایی که ایمن نیستند و امکان نفوذ هست را پیدا کنید .

جلوگیری از سرقت خانه و محل کار

جلوگیری از سرقت خانه و محل کار

مثلا شاید در همان نگاه اول یک پنجره جلوی چشمتان بیاید که نزدیک حیاط و در ارتفاع کم است و به راحتی هر سارقی با یک دیلم یا وسیله مشابه می تواند آن را باز کند .پس مشخصا در اولویت اول باید آن پنجره را برای سارقین غیر قابل نفوذ کنید .

یا شاید اگر خانه یا دفتر کار شما در طبقات پایینی است ، زمانی که از بیرون نگاه می کنید در کمال تعجب میبینید که به راحتی هر شخصی می تواند از بیرون ساختمان مبلمان گران قیمت ، تابلوهای هنری گران قیمت یا حتی لپ تاپ شما را روی میز ببیند ! مشخصا هر سارقی با دیدن این وسایل کنترل از دستش خارج می شود و حتی اگر به هدف دزدی در آن محل نباشد جرقه دزدی به ذهن اش می زند و اقدام به سرقت میکند . پس اولویت با این است که از یک پوشش مناسب برای پنجره ها خصوصا اگر در طبقات اول زندگی می کنید استفاده کنید .

۱- درختان حیاط یا ورودی خانه را حتما کوتاه نگه دارید

یکی از راه های ورود به خانه یا دفتر کارها مخفی شدن سارقین در محل های امن و پیدا کردن فرصت مناسب برای ورود به ساختمان است . پس باید در اولویت اول تمام مخفی گاه های سارقین را از بین ببرید . یک از جاهایی که سارقین به آن خیلی علاقه دارند درختان و شمشادها و بوته های پر پشت است که می تواند مخفی گاه خوش آب و هوایی هم برای سارقین باشد !!

کوتاه کردن درختان حیاط برای جلوگیری از ورود سارقین به خانه

کوتاه کردن درختان حیاط برای جلوگیری از ورود سارقین به خانه

پس در اولین فرصت درخت ها را کوتاه و مرتب کنید به شکلی که مخفی شدن سارقین پشت آنها امکان پذیر نباشد

۲– از فنس ها و حصارها در اط