فعالیت مداوم عملیات شست و شو از سوی هتل ها بسیار پرهزینه و زمان بر است ، اما در بسیاری موارد نیز تجهیزات مورد نیاز آن ها متناسب با تعداد اتاق ها نیست . طبق گفته مارسلا آرسینیگاس (Marcela Arciniegas) معاون ارشد موسسه مشاوره خدمات شست و شو ، بسیاری هتل ها (با اندازه متوسط ۲۰۰ تا ۴۵۰ اتاق) فاقد تجهیزات لازم جهت مدیریت بخش رخت شوی خانه هستند و در نهایت چرخه شست و شوی آن ها طولانی تر و پر هزینه تر می شود . در این مقاله مدیریت بخش لاندری هتل و تاثیر آن بر کاهش هزینه های هتل را بررسی می کنیم ؛ با ما باشید .

از دست ندهید : معتبرترین برندهای کره ای قفل دیجیتال

مدیریت بخش لاندری هتل و تاثیر آن بر کاهش هزینه ها

در طول یک دهه گذشته ، میزان استفاده از پارچه ها (ملحفه ها) در اکثر هتل ها به طور چشمگیری افزایش یافته ، اما ظرفیت ماشین های شست و شو هم چنان ثابت باقی مانده است . آرسینیگاس می گوید حجم پارچه های ۲۰ سال گذشته را می شد با سه ماشین رخت شویی شست ، اما امروزه هتل ها پارچه های بی شماری دارند که باید هر روز شسته شوند .

آرسینیگاس هم چنین در مورد خطرات به روزرسانی های نامناسب نیز هشدار داده است و با ذکر مثال از هتل هایی صحبت می کند که اقدام به سرمایه گذاری جهت خرید ماشین رخت شویی کرده اند ، اما از خرید یک خشک کن جدید سرباز می زنند . یک ماشین رخت شویی قوی که می تواند ملحفه بیشتری را در یک بار استفاده بشوید ، مشکلاتی برای یک خشک کن ضعیف به وجود می آورد و موجب می شود خشک کن نه تنها به خود بلکه به ملحفه ها نیز آسیب برساند .

آرسینیگاس می گوید اگر یک ماشین رخت شویی طراحی شده برای شست و شوی ۱۰۰ ملحفه داشته باشید ، نیازمند یک خشک کن با توان خشک کردن ۱۵۰ پوند ملحفه خواهید بود .

چگونه با مدیریت بخش لاندری هتل در هزینه ها صرفه جویی کنیم ؟

ملحفه ها زمانی که مرطوب هستند دارای وزن بیشتری می باشند . یک خشک کن ضعیف تر زمان بیشتری را برای خشک کردن صرف می کند ، موجب استهلاک ملحفه ها در طول فرآیند خشک کردن می شود و در نهایت آن ها را از بین می برد .

همچنین بخوانید : شیرین ترین خواب شبانه مهمانان هتل را با تخت خواب مناسب تضمین کنید

حرارت بزرگترین دشمن پارچه 

گرگ فولر (Greg Fuller) ، مدیر بخش داخلی شرکت تولید کننده پارچه WestPoint Hospitality می گوید بزرگ ترین دشمن پارچه حرارت است . اتوکاری اشتباه یک ملحفه موجب تغییر رنگ آن خواهد شد . به علاوه اگر خشک کن بسیار ضعیف باشد ، حرارت کمتر موجب فشار و کشیدگی در الیاف پارچه می شود .

اهمیت آموزش کارکنان هتل 

یک حرارت متوسط برای دورهای زمانی طولانی نیز بزرگ ترین دشمن پارچه به حساب می آید . حتی زمانی که یک هتل دارای تجهیزات من