فعالیت مداوم عملیات شست و شو از سوی هتل ها بسیار پرهزینه و زمان بر است ، اما در بسیاری موارد نیز تجهیزات مورد نیاز آن ها متناسب با تعداد اتاق ها نیست . طبق گفته مارسلا آرسینیگاس (Marcela Arciniegas) معاون ارشد موسسه مشاوره خدمات شست و شو ، بسیاری هتل ها (با اندازه متوسط ۲۰۰ تا ۴۵۰ اتاق) فاقد تجهیزات لازم جهت مدیریت بخش رخت شوی خانه هستند و در نهایت چرخه شست و شوی آن ها طولانی تر و پر هزینه تر می شود . در این مقاله مدیریت بخش لاندری هتل و تاثیر آن بر کاهش هزینه های هتل را بررسی می کنیم ؛ با ما باشید .

از دست ندهید : معتبرترین برندهای کره ای قفل دیجیتال

مدیریت بخش لاندری هتل و تاثیر آن بر کاهش هزینه ها

در طول یک دهه گذشته ، میزان استفاده از پارچه ها (ملحفه ها) در اکثر هتل ها به طور چشمگیری افزایش یافته ، اما ظرفیت ماشین های شست و شو هم چنان ثابت باقی مانده است . آرسینیگاس می گوید حجم پارچه های ۲۰ سال گذشته را می شد با سه ماشین رخت شویی شست ، اما امروزه هتل ها پارچه های بی شماری دارند که باید هر روز شسته شوند .

آرسینیگاس هم چنین در مورد خطرات به روزرسانی های نامناسب نیز هشدار داده است و با ذکر مثال از هتل هایی صحبت می کند که اقدام به سرمایه گذاری جهت خرید ماشین رخت شویی کرده اند ، اما از خرید یک خشک کن جدید سرباز می زنند . یک ماشین رخت شویی قوی که می تواند ملحفه بیشتری را در یک بار استفاده بشوید ، مشکلاتی برای یک خشک کن ضعیف به وجود می آورد و موجب می شود خشک کن نه تنها به خود بلکه به ملحفه ها نیز آسیب برساند .

آرسینیگاس می گوید اگر یک ماشین رخت شویی طراحی شده برای شست و شوی ۱۰۰ ملحفه داشته باشید ، نیازمند یک خشک کن با توان خشک کردن ۱۵۰ پوند ملحفه خواهید بود .

چگونه با مدیریت بخش لاندری هتل در هزینه ها صرفه جویی کنیم ؟

ملحفه ها زمانی که مرطوب هستند دارای وزن بیشتری می باشند . یک خشک کن ضعیف تر زمان بیشتری را برای خشک کردن صرف می کند ، موجب استهلاک ملحفه ها در طول فرآیند خشک کردن می شود و در نهایت آن ها را از بین می برد .

همچنین بخوانید : شیرین ترین خواب شبانه مهمانان هتل را با تخت خواب مناسب تضمین کنید

حرارت بزرگترین دشمن پارچه 

گرگ فولر (Greg Fuller) ، مدیر بخش داخلی شرکت تولید کننده پارچه WestPoint Hospitality می گوید بزرگ ترین دشمن پارچه حرارت است . اتوکاری اشتباه یک ملحفه موجب تغییر رنگ آن خواهد شد . به علاوه اگر خشک کن بسیار ضعیف باشد ، حرارت کمتر موجب فشار و کشیدگی در الیاف پارچه می شود .

اهمیت آموزش کارکنان هتل 

یک حرارت متوسط برای دورهای زمانی طولانی نیز بزرگ ترین دشمن پارچه به حساب می آید . حتی زمانی که یک هتل دارای تجهیزات مناسب باشد ، آموزش افراد موضوعی حیاتی است ، زیرا کارگران بخش رخت شوی خانه معمولا دارای ضریب جابه جایی و تغییر بسیار بالایی هستند .

فولر می گوید دستورالعمل های شست و شو برای ملحفه ها اغلب به طور صحیح رعایت نمی شود ، حتی اگر دستورالعمل ها به صورت تفصیلی به کارمندان ارائه شود . وی می افزاید کارمندان بخش رخت شوی خانه ممکن است زمان اتوکشی و خشک کردن را تغییر دهند ؛ از این رو نیاز اموزش مجدد آن ها احساس می شود .

تاثیر فرآیند شست و شو در بخش لاندری هتل 

جوزف ریچی (Joseph Ricci) ، مدیر عامل و رییس سازمان TRSA می گوید ، فرآیند شست و شو معمولا به چهار مرحله تقسیم می شود :  آب ، مواد شوینده شیمیایی ، شست و شو و زمان .

اگر در یکی از این فاکتورها تاخیر ایجاد شود ، نظیر استفاده بیشتر از مواد شوینده و یا ماشین آلات پیچیده ، هر کدام از سه فاکتور دیگر تحت تاثیر قرار می گیرند .

یک ماده شوینده جدید می تواند به طور بالقوه نیاز به آب گرم برای شست و شو را کاهش دهد ، به این معنی که انرژی کم تری به ازای هر بار شست و شو مصرف می شود . اما در هنگام استفاده از یک تکنولوژی جدید و در صورتی که کارمندان حین تغییر فرآیند شست و شو ناموفق باشند ، تمامی این صرفه جویی ها بی نتیجه خواهد ماند .

بخش لاندری هتل چه تاثیری بر کاهش هزینه های هتل دارد ؟

طبق گفته ریچی ، بسیاری از هتل ها نسبت به این که آیا در هزینه کلی ناشی از مجموع قبوض آب و برق و غیر آن ها صرفه جویی رخ می دهد یا خیر ، بی اطلاع هستند .

تمامی این مدیران هیچ اطلاعی نسبت به هزینه های جداگانه قبوض ندارند . آن ها باید مصرف واقعی آب و انرژی قبل از اعمال راهکارهای صرفه جویانه را متوجه شوند .

در مجموعه مقالات مربوط به هتلداری ، در این مطلب تاثیر بخش لاندری هتل و مدیریت آن بر هزینه های هتل را بررسی نمودیم . این مجموعه را می توانید از بخش اخبار و مقالات سایت مطالعه نمایید .

برای آشنایی بیشتر با تجهیزات هتلی از هر یک از محصولات بازدید نمایید و برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

دریافت کپن های تخفیف و اطلاعات بیشتر در تلگرام

امتیاز دهید.