براساس بررسی های صورت گرفته ، امروزه سازمان ها و شرکت ها بیش از هر زمان دیگری نیاز به هم فکری و مشارکت با یکدیگر دارند . این مشارکت در اکثر موارد از طریق جلسات حضوری صورت می گیرد . ارگان ها به زیر مجموعه های تخصصی تقسیم شده اند و با کار گروه های متعدد ، پروژه ها و اهداف مورد نظر را دنبال می کنند . در چنین فضایی ، هر چه غنا و امکانات جلسات افزایش یابد ، کیفیت این جلسات نیز بالاتر می رود . در این مقاله علاوه بر تحلیل سیستم صوتی سالن کنفرانس در هتل ها ، مزایای آن را نیز بررسی می کنیم ؛ با ما باشید .

سیستم صوتی سالن کنفرانس در هتل ها

علی رغم کلیه ابزارهای ارتباطی از جمله موبایل ، اینترنت ، شبکه های اجتماعی و ایمیل ، پیام کوتاه ، فیس بوک ، توئیتر و … که در دسترس همگان قرار دارد ، نکته مهم این است که مدیران جهت دستیابی به موفقیت ها و پیشبرد اهداف سازمانی ، بخش قابل توجهی از زمان خود را به جلسات اختصاص می دهند .

تحلیل وجود سیستم صوتی در هتل ها

مدیران و مهندسان و هم چنین پیمانکاران واحدهای عمرانی و تجاری ، از زمان شروع فعالیت و حین عملیات اجرایی در شهرهای مورد نظر ، ضمن حضور در هتل ها و استفاده از امکانات رفاهی ، نیاز به برگزاری جلسات کاری دارند و وجود مکانی با تجهیزات کامل جهت برگزاری جلسات رسمی اداری ، نیازمند ابزار تبادل اطلاعات است که مهم ترین این ابزارها سیستم های صوتی کنفرانس و تجهیزات وابسته هستند .

به کمک این ابزار می توان جلسات را با کیفیت قابل توجهی برگزار کرد و با استفاده از استقرار سیستم های صوتی و میکروفون در سالن جلساتی که در هتل ها اختصاص داده شده است رضایتمندی مشتریان را افزایش داد و افراد را به ادامه اسکان در هتل ها ترغیب کرد .

از دست ندهید :  معتبرترین برندهای کره ای قفل دیجیتال

سیستم صوتی سالن کنفرانس در هتل ها

مزایای سیستم صوتی سالن کنفرانس

به طور کلی می توان گفت کلیه مراکز ، سازمان ها و شرکت هایی که جلساتی با بیش از ۱۰ نفر برگزار می کنند ، به تجهیزات اتاق جلسات نیازمند هستند . از طرف دیگر برخی از انواع سیستم ها ، دارای ویژگی های خاص محیطی هستند که قابلیت های جدید را به سالن کنفرانس اضافه می کنند .

در بسیاری موارد نیز ، بهتر است سیستم های قدیمی و آنالوگ را به دلیل امکانات پایین ، نویز صدا ، یا عدم برقراری ارتباط با تجهیزات استاندارد ، با یک سیستم کنفرانس دیجیتال جایگزین کرد و این نشانگر آن است که با استفاده از یک سیستم کنفرانس خوب و با کیفیت ، اجتناب ناپذیر به نظر می آید .

لزوم سیستم صوتی سالن کنفرانس در هتل ها

در این راستا مهم ترین بخش مجموعه تجهیزات سالن های سمینار و جلسات ، سیستم کنفرانس صوتی است . به کمک این سیستم ، هر فرد دارای میکروفون و بلندگوی اختصاصی خواهد بود . افراد شرکت کننده به راحتی تحت مدیریت مدیر جلسه به بحث و تبادل نظر می پردازند .

مهندسین خارجی جهت مشاوره و با نصب تجهیزات در شرکت ها و یا کارخانجات در قالب ارتباطات بین المللی و چند ملیتی ، باعث برپایی جلساتی در هتل ها می شوند که کلیه مدعوین به زبان مدیر جلسه مسلط نیستند . به همین دلیل نیاز به استفاده از ابزاری جهت ارتباط با این افراد در جلسات ضروری است .

تجهیزات امروزی قادرند ده ها زبان را به صورت زنده توسط مترجمین حرفه ای ، به گوش شرکت کنندگان در جلسه برسانند . برای ماندگاری و بهره برداری مجدد از سوابق جلسه تشکیل شده ، اخیرا با استفاده از نصب امکاناتی در سالن جلسات هتل ها ، ردیابی ویدیوئی یا اصطلاحا Auto video Tracking انجام می شود و این قابلیت یکی از مواردی ست که به ویژه در سالن هایی با تعداد شرکت کننده بالا ، بسیار کاربرد دارد .

همچنین بخوانید : چگونه هتل ها به بهبود محیط زیست کمک می کنند ؟

توسط این سیستم می توان از کلیه افراد حاضر در سالن به صورت کاملا خودکار ، بدون نیاز به کارگردان فنی و به صورت اتوماتیک تصویر برداری کرد . این مورد توسط دوربین های چرخان که معمولا در سقف نصب می شوند صورت می گیرد . زمانی که صدابرداری و تصویربرداری حاضران با بهترین کیفیت انجام شود ، امکان ضبط و آرشیو آن نیز مطلوب و دلخواه مدیران و برگزار کنندگان جلسات خواهد بود .

کار آرشیو جلسات می تواند برای استفاده و تهیه گزارش کتبی سایر افراد مفید واقع شود . اصول اساسی سیستم کنفرانس صوتی از چهار قسمت تشکیل شده است : بخش ورودی (میکروفون) ، بخش کنترل کننده (میکسر) ، بخش تقویت کننده (آمپلی فایر) و بخش