شاید کمی عجیب به نظر برسد اما در هر آپارتمانی چه مسکونی و چه اداری طبقات اول ساختمان دارای مشکلات و ایراداتی هست که معمولا به همین خاطر هم نسبت به بقیه طبقات و واحدها قیمت پایین تری هم دارد . اما اگر شما جزو دوست داران زندگی در طبقه های پایینی ساختمان به جای زندگی در ارتفاع و دید خوب هستید و یا مجبور هستید به خاطر اختلاف قیمت، طبقه پایین تر را انتخاب کنید می توانید با این راهکارها مشکلات سکونت در طبقه اول را از بین ببرید و یا کم کنید تا یک زندگی آرام و شاد در کنار خانواده تجربه کنید .

چگونه مشکل آلودگی صوتی را در طبقه اول ساختمان رفع کنیم ؟

مشخصا همه ما می دانیم که سکونت در شهرهای بزرگ یعنی رنج بردن از آلودگی های صوتی زیاد و عصبی شدن . حلا تصور کنید که شما بخواهید از این حجم آلودگی صوتی روزانه که در خیابان تحمل میکنید پناه ببرید به خانه تان که بتوانید کمی آرامش داشته باشید . آن وقت تصور کنید که خانه شما در طبقه اول یک محله شلوغ باشد . مشخصا صدای بوق ماشین ها ، رفت و آمد عابرها ، بازی بچه ها در کوچه و… در طبقه اول چندین برابر طبقه های دیگر ساختمان است .

آلودگی صوتی در طبقه اول ساختمان

آلودگی صوتی در طبقه اول ساختمان

راهکار چیست ؟

  • پنجره دو جداره : اگر ساختمانی که در آن زندگی میکنید قدیمی ساخت است و پنجره های آن از نوع معمولی هستند قطعا اولین کاری که باید نسبت به آن اقدام کنید نصب پنجره های دو جداره در خانه تان است . پنجره های دو جداره قطعا باعث ۰ شدن شدت صدا و انتقال آن از بیرون ساختمان به داخل نمی شوند اما می توانند به میزان زیادی شدت آن را کم کنند .
  • استفاده از پرده های ضخیم تر : یکی دیگر از راهکارهای کاهش صدا در طبقه اول ساختمان استفاده از پرده های ضخیم تر و چند لایه است . این مورد هم جزو مواردی اس