برای همه افرادی که صاحب خانه ای هستند حتما پیش آمده که تصمیم بگیرند خانه خود را بفروشند ، گاهی علت فروش خانه به علت خرید خانه بزرگ تر و مجلل تر است و گاهی نیاز مالی برای گذران زندگی و یا پشت سر گذاشتن یک بحران اقتصادی در خانواده . علت فروش خانه هر چیزی که باشد مشخصا همه ما دوست داریم که خانه زودتر فروش برود و به هدف خودمان برسیم و این مرحله را پشت سر بگذاریم .

اما معمولا فروش خانه خصوصا در شرایط کسادی بازار مسکن اصلا کار راحتی نیست و شاید ماه ها طول بکشد تا یک مشتری و خریدار پیدا شود آن هم شاید نه با قیمت تعیین شده از طرف ما بلکه زیر قیمت و با شرایط و به صورت قسطی .

اما در همین بازار کساد اگر شما هوشمندانه عمل کنید و از ترفندهایی برای چشم گیر کردن خانه با صرف هزینه های معقول و کم استفاد کنید قطعا نسبت به بقیه فروشنده ها وضعیت بهتری خواهید داشت و خانه شما زودتر فروش خواهد رفت .

خرید خانه

خرید خانه

در این مقاله ۴ راهکار و ترفند کلیدی برای گران تر و سریع تر فروختن یک خانه را با هم بررسی میکنیم تا شما بر اساس بودجه و سلیقه خودتان بتوانید این ترفندها را به کار بگیرید و خانه ی خود را زودتر از بقیه بفروشید.

راهکار اول : با رنگ های زیبا به خانه خودتان روح و انرژی بدهید

شاید باور نکنید که یک دستی سر و روی دیوارها کشیدن با رنگ های شاد و متنوع می تواند چه تاثیر مثبتی در نظر خریدار ایجاد کند و چه قدر می تواند در هنگام بازدید از خانه باعث جذب خریدار شود .

فقط کافی است یک صبح که از خواب بیدار میشوید کمی به رنگ های اطرافتان دقت کنید. همه خانه ها و همه شهر خاکستری ! ما حتی در خانه هایمان هم عادت کرده ایم که از رنگ های غم انگیز خاکستری و سفید و قهوه ای استفاده کنیم و چشم های خودمان را از دیدن رنگ های جذاب و شاد و انرژی بخش محروم میکنیم .

نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان

فقط یک پیشنهاد : بیایید همین جا با هم تصمیم بگیریم که سبک زندگی مان و دیدمان به رنگ ها را کمی عوض کنیم و رنگ های شاد و متنوع را به روزهای زندگی مان و خانه هایمان بپاشیم و ببینیم چه قدر از محیط اطرافمان انرژی می گیریم و چه قدر بهره وری و تمرکزمان بالاتر می رود و شاد تر می شویم .

پس اولین قدم برای فروش بهتر خانه تان این است که خودتان را جای مشتری و خریداری که برای بازدید به خانه تان می آید بگذارید . دوست دارید با یک خانه کثیف ، غم انگیز و بی روح روبرو شوید ، یا یک خانه تمیز و پر انرژی و شاد که در آن از رنگ های خیره کننده ای استفاده شده است که هر فردی را جذب خود میکند؟

اگر به صورت جدی قصد فروش خانه تان را دارید همین حالا دست به کار شوید و سری به نزدیک ترین رنگ فروشی محل تان بزنید و با یک قلمو یا  غلطک و گالن رنگ چندین میلیون ارزش خانه تان را بالا ببرید و منتظر یک معامله خوب و یک خریدار خوب طی همین چند هفته آتی باشید!

چند پالت پیشنهادی برای نقاشی ساختمان :

پالت پیشنهادی رنگ خانه

پالت پیشنهادی رنگ خانه

 

رنگ های پیشنهادی برای نقاشی خانه

رنگ های پیشنهادی برای نقاشی خانه

پیشنهاد رنگ برای دکوراسیون خانه

پیشنهاد رنگ برای دکوراسیون خانه

پیشنهاد رنگ برای رنگ آمیزی خانه

پیشنهاد رنگ برای رنگ آمیزی خانه

راهکار دوم : بهبود سیستم روشنایی خانه

یکی از قسمت هایی از خانه که معمولا ما در هنگام فروش خانه به آن بی توجه هستیم ، روشنایی خانه است . همیشه موقع تخلیه خانه و گذاشتن آن برای فروش شاید تنها کاری که بکنیم این است که یک لامپ ۱۰۰ ولت بگذاریم بماند !!و  در این شرایط هم توقع داریم اولین مشتری و خریداری که برای بازدید خانه ما میاید همان جا قولنامه را بنویسید آن هم با قیمت مد نظر ما !! باید بگوییم متاسفیم اما اگر با این روش ها بخواهید پیش بروید حالا حالا ها باید چشم انتظار یک مشتری خوب برای خانه تان باشید .

سیستم روشنایی هوشمند

سیستم روشنایی هوشمند

پس اگر تصمیم دارید خانه خودتان را سریع و گران تر بفروشید حتما فکری به حال سیستم روشنایی خانه خود بکنید . اگر نمی خواهید بودجه زیادی صرف کنید و برایتان سریع تر فروختن خانه در اولویت نیست همین که همه اتاق ها ،سالن ، آشپزخانه و سرویس بهداشتی یک لوستر یا لامپ قابل روشن شدن داشته باشند کافی است . اما اگر می خواهید خانه خود را خیلی سریع تر و با قیمت بسیار بالاتر بفروشید شاید بد نباشد به این پیشنهاد هم فکر کنید : سیستم روشنایی هوشمند و پرده برقی هوشمند

سیستم روشنایی هوشمند

سیستم روشنایی هوشمند

این روزها قطعا یکی از جذابیت های تکنولوژی در خانه ها ، هوشمند سازی خانه است . فقط تصور کنید خریداری که برای بازدید خانه شما می آید یک دفعه با خانه ای روبرو شود که به سیستم روشنایی هوشمند مجهز شده باشد و به محض ورود چراغ راهرو و خانه و اتاق ها برای او به صورت اتومات روشن شود و به محض خروج او خاموش شود .در این زمان است که لازم است شما یا مشاور املاک برای او توضیح دهد که این خانه به سیستم روشنایی هوشمند مجهز است و او می تواند طبق سناریو های مختلف به سیستم روشنایی فرمان بدهد که طبق خواسته او رفتار کند مثلا با تعریف سناریو میهمانی به محض ورود میهمانان چراغ های سقفی و لوسترها روشن شوند و در طول میهمانی با تغییر رنگ نورها یک میهمانی به یاد ماندنی برای میهمانان و میزبان فراهم کند ، یا با تعریف سناریو شام همه چراغ ها را خاموش کند و فقط لوسترهای بالای میز روشن شوند و یا در هنگام مطالعه چراغ ها پر نور تر و در هنگام استراحت کم نور تر شود .

یا با نصب پرده برقی در همان اولین نگاه می توانید برق هیجان را در چشمهای خریدار ببینید.

شما باشید از خانه ای با این امکانات که مثلا فقط با لمس یک دکمه روی ریموت کنترل یا گوشی موبایل بتوانید پرده های خانه را کنار بزنید یا ببندید به راحتی میگذرید ؟!!

راهکار سوم : باز سازی حمام و آشپزخانه را فراموش نکنید

بازسازی آشپزخانه و سرویس بهداشتی

بازسازی آشپزخانه و سرویس بهداشتی

این دو قسمت جزو مکان هایی هستند که حتما خریدار به آنها سر میزند و قطعا زیبا و تمیز بودن آن در ایجاد ذهنیت مثبت او نسبت به خانه شما اهمیت دارد . اگر کابینت های آشپزخانه شما خیلی قدیمی هستند یا کاشی های آشپزخانه و سرویس بهداشتی کثیف و چرک و ترک خورده هستند قطعا نظر مشتری نسبت به خرید خانه شما منفی است .

اما آیا در این مورد برای جلب رضایت خریدار باید الزاما میلیون ها تومان پول خرج کنید ؟ نه اصلا .

در این جا هم اگر قصد ندارید هزینه زیادی صرف بازسازی خانه بکنید فقط می توانید یک دستی سر و روی کابینت ها بکشید و مثلا با یک هزینه خیلی کم کابینت ها را رنگ کنید و دستگیره های آنها را عوض کنید و کلی حس مثبت در خریدار در همان نگاه اول ایجاد کنید .

راهکار چهارم : نقش قفل ها را در فروش خانه فراموش نکنید ! قفل ها راه ورود به قلب مشتری هستند !

برای سریع تر و گران تر فروختن خانه حتما قفل دیجیتال نصب کنید

برای سریع تر و گران تر فروختن خانه حتما قفل دیجیتال نصب کنید

در این زمانی که همه چیز اتومات و هوشمند شده است چه طور توقع دارید مشتری با دیدن قفل کلیدی روی درب خانه همچنان راغب باشد که خانه شما را بخرد ؟!

همه افراد این روزها از دردسرهای کلید و نا امن بودن قفل های کلیدی با خبر هستند و می دانند که خانه و وسایل داخل آن با حضور یک قفل کلیدی هیچ امنیتی ندارد و هر لحظه ممکن است این خانه مورد سرقت قرار بگیرید و کل سرمایه و زندگی آنها نابود شود . پس قطعا هیچ آدم عاقلی حاضر نیست خانه ای را بخرد که هیچ امنیتی ندارد و تمام دردسرهای قفل های کلیدی مثل گم شدن کلیدها ، جابه جایی کلیدهای دست و پا گیر و جا ماندن کلید پشت درب را تحمل کند . این روزها همه به دنبال آخرین تکنولوژی های روز هستند تا بتوانند در ساعت هایی که در خانه حضور دارند آسایش و آرامش داشته باشند نه اینکه شبانه روز در استرس و نگرانی برای گم کردن کلید یا سرقت خانه باشند .

خواندن این راهنما می تواند برای شما مفید باشد: در هنگام خرید قفل دیجیتال حتما به این ۳ نکته توجه کنید

پس اگر دوست دارید خانه خود را زودتر و گران تر بفروشید فقط کافی است با نصب یک قفل دیجیتال در همان لحظه ورود به خانه خریدار را در قلاب خودتان بیاندازید! شخصی را می توانید پیدا کنید که باز کردن درب خانه در چند ثانیه و فقط از طریق اثر انگشت را دوست نداشته باشد؟ یا در این زمان کسی هست که دوست نداشته باشد به محض رسیدن جلوی درب خانه به جای گشتن ذنبال کلید و زیر و رو کردن کیف و جیب با دستان پر ، فقط با لمس یک دکمه روی گوشی موبایل خود درب خانه را باز کند ؟

نمونه قفل دیجیتال مناسب برای کسانی که دوست دارند خانه خود را سریع تر و گران تر بفروشند