تمیز کردن خانه و خانه تکانی مشخصا فقط برای زمان خاصی از سال و فصل بهار نیست و برای داشتن ذهنی آرام و روحیه خوب در لحظاتی که در خانه هستید لازم است خانه شما همیشه مرتب و تمیز باشد . اما همه ما میدانیم که تمیز کردن خانه کاری وقت گیر و زمان بر است و در این روزها که همه ما به نوعی سرمان شلوغ است و فرصت زیادی برای ساعت ها تمیز کردن خانه نداریم باید چه راهکاری به کار بگیریم تا در مدت زمان کم بتوانیم خانه را مرتب و تمیز کنیم . از طرفی با انتخاب راه های اشتباه و نداشتن اطلاعات لازم در خصوص راهکارهای تمیز کردن خانه قطعا هم زمان و پول مان را هدر می دهیم و بدتر از این حتی گاهی جان مان را هم به خطر می اندازیم !!  پس برای تمیز کردن خانه و زندگی در یک خانه پر از انرژی های مثبت و حال خوب باید این اشتباهات را تکرار نکنیم .

۹ اشتباهی که هرگز نباید در تمیز کردن خانه آنها را انجام دهید :

۱-از سر کنجکاوی پاک کننده را با هم ترکیب نکنید !

شما قطعا شیمی دان نیستید و نیازی نیست از سر کنجکاوی انواع و اقسام پاک کننده ها و مواد شوینده برای تمیز کردن خانه را با هم مخلوط کنید تا شاید در این بین کشفی هم کنید و یک ماده پاک کننده جدید اختراع کنید .

فقط از یک نوع ماده شستشو برای تمیز کردن خانه استفاده کنید

فقط از یک نوع ماده شستشو برای تمیز کردن خانه استفاده کنید

 شاید تا به حال نمی دانستید : ترکیب شوینده ها با یکدیگر به این هدف که شاید قدرت تمیزکنندگی آنها چند برابر شود می تواند منجر به مرگ شما شود . مثلا اگر جرم گیر و سفید کننده را با هم ترکیب کنید گازهای سمی کلر داری آزاد می شود که خصوصا اگر در سرویس بهداشتی و حمام این کار را بکنید قطعا می تواند منجر به خفگی و مرگ شما شود . پس این مورد را بهتر است به سازنده های این محصولات بسپارید و فقط از یک نوع شوینده و پاک کننده سطوح برای تمیز کردن خانه استفاده کنید .

آموزش (تصویری) نحوه تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت – به زبان ساده

۲– ابزار اشتباه و نا مناسب برای پاک کردن هر قسمت از خانه انتخاب نکنید

سیاه شدن شیر آلات و علت آن

سیاه شدن