این روزها شاید بسیاری از ما برای اینکه بتوانیم در خانه رویایی مان زندگی کنیم یا حتی چیزی مانند آن را شبیه سازی کنیم ترجیح می دهیم که به سمت خرید یا اجاره خانه های قدیمی برویم اما آنها را از پایه بازسازی کنیم . این کار در کنار مزایا و جذابیت های زیادی که دارد معمولا بسیار پر هزینه و گران تمام می شود .اما راهکارهای زیادی هم وجود دارد که بتوانید در کنار لذت بردن از بازسازی خانه قدیمی در هزینه ها هم صرفه جویی کنید .

 ۷ نکته مهم برای تزئین و بازسازی خانه های قدیمی با کمترین هزینه

پس برویم برای طراحی یک خانه رویایی و بازسازی خانه قدیمی با کمترین هزینه

۱- قبل از شروع هر کاری برنامه ریزی کنید

رفتن به دل بازسازی خانه قدیمی بدون برنامه ریزی می تواند هزینه نهایی شما را چندین برابر کند . برنامه ریزی مشخصا برای هر نوع طراحی داخلی یا تغییر دکوراسیونی جزو ضروری اجرای عالی به حساب می آید اما در مورد بازسازی خانه قدیمی در شرایطی که یک بودجه محدود در اختیار دارید اهمیت آن چندین برابر میشود . برنامه ریزی هم فقط این نیست که یک پلان کلی از کاری که می خواهید انجام بدهید داشته باشید بلکه باید برای تک تک موارد برنامه ریزی دقیق داشته باشید . مثلا بهتر است هیچ وقت خودتان را در این شرایط قرار ندهید که مثلا یک بوفه یا میز آنلاین سفارش بدهید که اصلا مناسب فضای خانه شما نیست یا بدون برنامه ریزی یک دفعه به خاطر یک تصمیم احساسی بودجه ای چندین برابر حد میزان معقول برای خرید کابینت یا مبلمان جدید صرف کنید .

قبل از هر کاری بهتر است نگاهی به مجلات و یا کاتالوگ های فروشگاه آنلاین بیاندازید و سبک مورد علاقه تان را در مورد انواع کفپوش ، کابینت ، سیستم روشنایی ، مبلمان و… تعیین کنید . بعد شروع به تعیین حدودی هزینه ها بکنید . در این شرایط نه خیلی دست بالا بگیرید نه خیلی دست پایین و نامعقول . هزینه نصب و خدمات و کارهای جانبی را هم در نظر بگیرید .

فقط این ۸ چیز را در سیف باکس خانگی یا گاوصندوق خانگی بگذارید !

بازسازی خانه های قدیمی با کمترین هزینه

بازسازی خانه های قدیمی با کمترین هزینه

۲- در بازسازی خانه قدیمی از مصالح و وسایل قدیمی مجدد استفاده کنید

اگر فکر کرده اید که با یک بودجه محدود می توانید همه وسایل خانه قدیمی را دور بریزید و همه چیز را از نو بخرید قطعا در اشتباه هستید . شاید استفاده از وسایل قدیمی و بازآفرینی آنها و استفاده مجدد از آنها به اندازه خرید از فروشگاه برای بعضی از افراد هیجان برانگیز نباشد اما مطمئن باشید با کمی خلاقیت و استفاده از وقت آزادتان برای انجام دادن بعضی از کارها با دست خودتان نه تنها در هزینه ها صرفه جویی می کنید بلکه لحظات لذت بخشی را هم برای خودتان می سازید.

مثلا آیا واقعا لازم است کابینت های فلزی یا چوبی قدیمی را حتما بکنید و دور بریزید و یک سری جدید بخرید ؟ آیا واقعا نمی شود با یک سری خلاقیت و رنگ کردن آنها را به شکلی زیبا و دوست داشتنی بازسازی کرد. آیا حتما باید وسایل چوبی و مبلمان خودتان را بیرون بگذارید و نو آنها را از فروشگاه بخرید ؟ آیا نمیشود با کمی خلاقیت و پاشیدن رنگ به آنها حتی از حالت نو هم زیبا ترشان کرد .

۵ راهکار ساده برای اینکه هیچ وقت کلید هایتان را گم نکنید ( این راهکارها ۱۰۰% جواب میدهند )

۳-برای کاهش هزینه ها در بازسازی خانه قدیمی سری هم به سمساری ها بزنید

شاید افراد زیادی باشند که به خاطر ذات تجمل گرایی و اصراف کاری یا داشتن بودجه ای نامحدود حتی وسایل نو وقابل استفاده خودشان را دور بریزند یا بفروشند . پس بد نیست برای اینکه مدیریت خوبی در هزینه ها داشته باشید سری هم به سمساری ها بزنید . مطمئن باشید با گشتن چند ساعت بین وسایل آنها می توانید مبلمان یا هر نوع وسیله دیگر به درد بخوری پیدا کنید که با کمی دست کشیدن به سر و روی شان بتوانید آنها را به بهترین شکل ممکن در