آموزش تصویری باز کردن قفل درب با سنجاق سر در ۱۱ مرحله برای افرادی که پشت درب جا مانده اند

//آموزش تصویری باز کردن قفل درب با سنجاق سر در ۱۱ مرحله برای افرادی که پشت درب جا مانده اند

آموزش تصویری باز کردن قفل درب با سنجاق سر در ۱۱ مرحله برای افرادی که پشت درب جا مانده اند

مطمئنا كسي دوست ندارد كه وقتي در قفل شد و كليد نداشت، بيرون از خانه بماند.درست است كه اغلب قفل سازها كارشان را به نحو احسن انجام می دهند،اما خدمات آنها می تواند گران قیمت و وقت گیر باشد. اگر شما به دنبال یک راه حل جایگزین هستید، ممکن است بتوانید كارتان را با استفاده از ۲ سنجاق سر راه بندازيد.

١- یک سنجاق سر را برداشته و ازهم جدا کنید به طوريكه يك طرف سنجاق بلندتر و صاف باشد

سنجاق را به طوری خم كنيد که یک قسمت بلند فلزي بدست آيد .سمتي كه بلندتر است،به عنوان ابزار نوك تيزشما خواهد بود كه داخل قفل قرار ميگيرد تا پین ها را ازهم دور کند.

هر يك از اين سنجاق ها قسمت گرد پلاستیکی در انتها دارند،و بايد اين قسمت پلاستيكي را از قسمتي كه خم كرده ايم وبلند تراست،جدا كنيم. شما می توانید این کار را با كمك دندان هایتان انجام دهید يا میتوانید از سيم چين استفاده كنيد.مانند شكل زير:

باز کردن درب بدون کلید

باز کردن درب بدون کلید

 

۵ راهکار ساده برای اینکه هیچ وقت کلید هایتان را گم نکنید ( این راهکارها ۱۰۰% جواب میدهند )

۲- از قفل برای خم کردن نوک سنجاق استفاده کنید

سنجاق را به اندازه ي تقريبا یک سانتیمتر داخل قفل فرو ببريد. طرف صاف باید رو به بالا باشد. بقیه سنجاق ​​را به سمت چپ بکشید، کمی سنجاق را خم کنید.جهت خم كردن فقط به چند میلی متر نياز داريم.در نهایت سنجاق را به اندازه ي ٥ يا ٧.٥ سانتيمتر به سمت چپ فشار دهید تا فرآيند خم شدن درست انجام شود.مانند شكل زير:

باز کردن قفل در با سنجاق

باز کردن قفل در با سنجاق

 

۳-يك انتهاي سنجاق را خم كنيد تا به شكل يك دستگيره در بيايد

انتهاي سنجاقي كه خارج از قفل قرار دارد را بگيريد و نیمی از آن را روي خود سنجاق خم كنيد ،تا يك حلقه كوچك ایجاد شود. به سادگی ميتوانيد اينكار را انجام دهيد، با اينكار راحت تر مي توانيد سنجاق را نگهداری كرده و فشار دهيد.مانند شكل زير:

باز کردن قفل درب با سنجاق

باز کردن قفل درب با سنجاق

آموزش (تصویری) نحوه تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت – به زبان ساده

۴-همچنین میتوانید با سنجاق سر یک اهرم ایجاد کنید

شما این كار را ميتوانيد به راحتي با كمك انبردست انجام دهيد،اما اگر اين وسيله را در دسترس نداشتيد ميتوانيد با كمي فشار با انگشتان خود نيز سنجاق را خم كنيد. هنگامی که شما پین ها را(که قفل را ايمن نگه داشته اند) حركت مي دهيد، اهرم دقيقا مانند كليد عمل ميكند.شما دراين قسمت فقط بايد نيمي از سنجاق را به شكل زاويه دار به سمت راست خم کنید.همانند شكل زير:

 

۵-باید بدانید داخل قفل چه شکلی است تا راحت تر بتوانید اینکار را انجام دهید

یک قفل معمولی از دو بخش تشکیل شده است: قسمت استوانه اي و پین. استوانه محفظه ای است که کلید را درون آن قرار مي دهيد. پین ها سیلندرهای فلزی کوچک هستند که به داخل استوانه فرو می روند و تا زماني كه سنجاق شما داخل قفل است می تواند به سمت پایین نگه دارد پین ها به نصف مي رسند و هنگامی که نصف مي شوند با استوانه  تنظيم مي گردند،و در اين حال می توانید قفل را باز کنید.در این مرحله شما باید به صورت دستي هر پین را در موقعیت صحیح قرار دهيد، به آرامی استوانه را به گونه اي بچرخانيد که پين ها نتوانند به محل قبلي خود بازگردند.هنگامی که تمام پین ها را از استوانه دور می کنید،استوانه آزادانه مي چرخد و نهايتاً درب به راحتي باز خواهد شد.

اساسا كليد یك وسيله ي پیچیده است.كليدها به گونه اي تنظیم شده اند که وقتي در داخل قفل قرار مي گيرند، تمام پین ها کاملا دور شده و شما می توانید دستگیره در را بچرخانيد.

ساختار قفل درب

ساختار قفل درب

 

۶-اهرم خود را به قسمت نیمه ی پایین قفل وارد کنید

پایه خمیدگی را به سمت انتهای قفل بچرخانید، تا زماني كه اهرم هنوز به صورت عمیق دراستوانه قرار دارد،تا حد ممكن آن را نگه داريد.

آموزش باز کردن درب ماشین بدون کلید ( معرفی ۲ روش ساده + ویدئو + عکس هر مرحله)

۷-قفل را به آرامی در جهتی که می خواهید آن را باز کنید ،بچرخانيد.

اهرم خود را همانند يك كليد استفاده كنيد،و قفل را به شكلي كه قصد بازكردن در را داريد،بچرخانيد.نباید زیاد فشار به قفل وارد کنید اما روشی كه بايد براي چرخاندن اعمال می شود بسیار مهم است. شما باید قفل را در کل فرآیند نگه دارید. با این حال نباید فشار زياد باشد. شما فقط می خواهید کمی قفل را حرکت دهید برای همین است که به فشار زیاد نیاز ندارد و این نکته را بدانید که شما نباید در خلاف جهت قفل فشار ايجاد كنيد. به خاطر داشته باشید که شما هنوز هم در استوانه نياز به يك نوع پين دارید تا به اندازه کافی شل شود و بتواند به بالا و پایین حرکت کند.

اگر مطمئن نیستید که قفل چگونه ميچرخد،هر دو جهت را امتحان کنید.چرخاندن در جهت اشتباه صدايي همچون فشار دادن دكمه هاي موبايل ايجاد ميكند و ميتوانيد آن را به راحتي احساس کنید

 

 

۸-سنجاق سر خود را وارد قفل كنيد، به سمت پایین بکشید، و تماس با پین ها را احساس کنید

به وسيله ي سنجاقي كه درست كرده ايد ،حركت پین ها به سمت بالا و پایین را احساس كنيد.پين ها در نیمه بالای سوراخ کلید قرار دارند. چند تا از آنها را فشار دهید،حركت آن ها را احساس خواهيد كرد و زمانی که کار می کنند، پایین می آیند. شما باید سنجاق را کمی تکان دهید تا بتوانید به درستی محل دقیق پین ها را پیدا کنید در این بین ممکن است برخی از آنها به درستی جا نیفتند اما شما باز باید این کار را تکرار کنید با ادامه دادن میتوانید به درستی تعداد پین ها را پیدا کنید و همچنین توجه داشته باشید که كدام يك ازآنها آزادانه حرکت می کنند و كدام يك گیر کرده اند.

انتهای خميدگي باید به سمت بالا باشد. اگر بعضي از پین ها حرکت نکردند ، احتمالا فشار بیش از حد روی اهرم شما وجود دارد.پس  دوباره امتحان کنید.

چگونه کلید شکسته را از قفل در بیاوریم ؟ ( ۵ روش بسیار ساده به کمک ابزارهای دم دستی)

۹-اولين پيني كه به سختي حرکت ميكند را پيدا كنيد و آن را  تا زمانی که کلیک کند فشار دهيد

همزمان که همه ي پین ​​ها را آزمایش می کنید، آن پيني را پیدا کنید که نمی خواهد حرکت کند.با فشار ثابت اهرم را نگه داريد، به آرامی پین را فشار دهید تا صدای “كليك” ایجاد شود. این به این معنی است که تقسیم بندی در مرکز پین را با استوانه هماهنگ کرده اید و اکنون پین از مسير قفل دور خواهد شد.شما ممکن است متوجه شوید زمانيكه پین ​​را در محل قرار داده اید، اهرم شما كمي بيشتر مي چرخد.این موضوع به این دلیل است که پين داراي مقاومت کمتر است.

۱۰-بقيه ي پين ها را نيز پيدا كنيد و همين كار را تكرار كنيد.

هنگامی که شما یکی از پین ها را از مسير دور كرده ايد، پین های بعدي راحتر قابل تشخيص مي شود .ادامه دادن به این کار بسیار موثر است زیرا میتوانید متوجه شوید پین بعدی کدام است .این روند را تا زمانی که اهرم قفل را به طور کامل باز کند و درب باز شود، تکرار کنید.

  • پیني را پيدا كنيد که تمايل به حرکت ندارد.
  • اهرم را با فشار ثابت نگه داريد، قفل را همانند قبل که باز می كرديد،بچرخانيد.
  • به آرامی آن را فشار دهيد تا زمانی که در قفل صداي كليك ايجاد شود.
  • به سراغ پین ​​بعدی بروید.

۱۱-اگر کار برای شما مشکل شد کمی فشار را از روی قفل بردارید و بار دیگر از ابتدا شروع کنید

این شایع ترین مانع  برای تازه كارها است.اگر شما فشار بیش از حد بر اهرم وارد كنيد ، پین ها نیز بيش از حد به حرکت در می آیند و شما نمی توانید آنها را از مسير دور کنید. تنظيم نبودن فشار باعث مي شود كه شما دوباره كارخود را از نو شروع كنيد. بهترین روش این است که با فشار کمتری شروع کنید، پين ها را به آرامی آزاد کنید تا زمانی که  بتوانند حرکت کنند. این روش مانع از دست دادن پین ها می شود و به شما امکان می دهد تا فشار صحيح را به تدریج پیدا کنید.

اما یک راه حل هوشمندانه برای باز کردن قفل درب، بدون کلید !

همه ما میدانیم که سارقین حرفه ای از همه این راهکارهایی که ما در شرایط اضطراری برای باز کردن درب استفاده میکنیم مثل زمانی که کلید پشت درب خانه جا مانده است یا گم کردن کلید ها یا بسته شدن درب به صورت اتفاقی ، باخبر هستند و به راحتی آب خوردن می توانند قفل های کلیدی و قفل درب ضد سرقت را باز کنند .

پس چه کارکنیم که هم از شر کلیدهای دست و پاگیر خلاص شویم و هم سارقین به راحتی نتوانند قفل درب را باز کنند و به حریم خصوصی ما نفوذ کنند ؟

مشخصا یکی از امن ترین راهکارها این است که ما یک تصمیم هوشمندانه بگیریم و چند قدم خودمان را از مهارت ها و توانایی سارقین در مورد باز کردن قفل ها جلو بیاندازیم . فقط در این صورت است که می توانیم هم کلیدها را دور بریزیم و هم خانه و محل کاری امن داشته باشیم .

نمی دانم تا چه حد با قفل دیجیتال یا قفل الکترونیکی آشنایی دارید اما پیشنهاد هوشمندانه ما این است که یکبار برای همیشه قفل های کلیدی را دور بیاندازید و یک قفل دیجیتال لوکس ، زیبا و امن و قطعا بی کلید را روی درب خانه یا محل کارتان نصب کنید .

در بین انواع قفل دیجیتال ، قفل درب اثر انگشتی برای کسانی که معمولا فراموش کار و بی دقت هستند و کلید و کارت را همیشه جا میگذارند و در ضمن حوصله کلنجار رفتن با اعداد و ارقام و حفظ کردن آنها را هم در قفل های رمزی ندارند می تواند بهترین انتخاب باشد .

اگر دوست دارید به این راهکار هوشمندانه کمی بیشتر فکر کنید، مشخصا اولین قدم دیدن نمونه قفل های دیجیتال و آشنایی با ویژگی ها و مزیت های آن هاست .

نمونه قفل های دیجیتالی که فقط برای شما بدون کلید باز میشوند نه برای سارقین!

 

می خواهم در مورد قفل دیجیتالی سوالاتم را بپرسم

آموزش تصویری باز کردن قفل درب با سنجاق سر در ۱۱ مرحله برای افرادی که پشت درب جا مانده اند

۱۳۹۷-۳-۵ ۰۵:۵۵:۳۵ +۰۰:۰۰خرداد ۵ام, ۱۳۹۷|Categories: مقالات قفل دیجیتال|Tags: , |0 Comments

Leave A Comment