مطمئنا کسی دوست ندارد که وقتی در قفل شد و کلید نداشت، بیرون از خانه بماند.درست است که اغلب قفل سازها کارشان را به نحو احسن انجام می دهند،اما خدمات آنها می تواند گران قیمت و وقت گیر باشد. اگر شما به دنبال یک راه حل جایگزین هستید، ممکن است بتوانید کارتان را با استفاده از ۲ سنجاق سر راه بندازید.

١- یک سنجاق سر را برداشته و ازهم جدا کنید به طوریکه یک طرف سنجاق بلندتر و صاف باشد

سنجاق را به طوری خم کنید که یک قسمت بلند فلزی بدست آید .سمتی که بلندتر است،به عنوان ابزار نوک تیزشما خواهد بود که داخل قفل قرار میگیرد تا پین ها را ازهم دور کند.

جهت مشاهده تمامی محصولات قفل های دیجیتال یوکا کلیک کنید

هر یک از این سنجاق ها قسمت گرد پلاستیکی در انتها دارند،و باید این قسمت پلاستیکی را از قسمتی که خم کرده ایم وبلند تراست،جدا کنیم. شما می توانید این کار را با کمک دندان هایتان انجام دهید یا میتوانید از سیم چین استفاده کنید.مانند شکل زیر:

باز کردن درب بدون کلید

باز کردن درب بدون کلید

 

۵ راهکار ساده برای اینکه هیچ وقت کلید هایتان را گم نکنید ( این راهکارها ۱۰۰% جواب میدهند )

۲- از قفل برای خم کردن نوک سنجاق استفاده کنید

سنجاق را به اندازه ی تقریبا یک سانتیمتر داخل قفل فرو ببرید. طرف صاف باید رو به بالا باشد. بقیه سنجاق ​​را به سمت چپ بکشید، کمی سنجاق را خم کنید.جهت خم کردن فقط به چند میلی متر نیاز داریم.در نهایت سنجاق را به اندازه ی ۵ یا ٧.۵ سانتیمتر به سمت چپ فشار دهید تا فرآیند خم شدن درست انجام شود.مانند شکل زیر:

باز کردن قفل در با سنجاق

باز کردن قفل در با سنجاق

 

۳-یک انتهای سنجاق را خم کنید تا به شکل یک دستگیره در بیاید

خرید قفل های دیجیتال و الکترونیکی هوشمند یوکا-نوآوران هوشمند

جهت مشاهده پر فروش ترین محصولات قفل های دیجیتال هوشمند یوکا کلیک کنید

انتهای سنجاقی که خارج از قفل قرار دارد را بگیرید و نیمی از آن را روی خود سنجاق خم کنید ،تا یک حلقه کوچک ایجاد شود. به سادگی میتوانید اینکار را انجام دهید، با اینکار راحت تر می توانید سنجاق را نگهداری کرده و فشار دهید.مانند شکل زیر:

باز کردن قفل درب با سنجاق

باز کردن قفل درب با سنجاق

آموزش (تصویری) نحوه تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت – به زبان ساده

۴-همچنین میتوانید با سنجاق سر یک اهرم ایجاد کنید

شما این کار را میتوانید به راحتی با کمک انبردست انجام دهید،اما اگر این وسیله را در دسترس نداشتید میتوانید با کمی فشار با انگشتان خود نیز سنجاق را خم کنید. هنگامی که شما پین ها را(که قفل را ایمن نگه داشته اند) حرکت می دهید، اهرم دقیقا مانند کلید عمل میکند.شما دراین قسمت فقط باید نیمی از سنجاق را به شکل زاویه دار به سمت راست خم کنید.همانند شکل زیر:

 

۵-باید بدانید داخل قفل چه شکلی است تا راحت تر بتوانید اینکار را انجام دهید

جهت مشاهده محصولات قفل های دیجیتال هوشمند یوکا کلیک کنید

یک قفل معمولی از دو بخش تشکیل شده است: قسمت استوانه ای و پین. استوانه محفظه ای است که کلید را درون آن قرار می دهید. پین ها سیلندرهای فلزی کوچک هستند که به داخل استوانه فرو می روند و تا زمانی که سنجاق شما داخل قفل است می تواند به سمت پایین نگه دارد پین ها به نصف می رسند و هنگامی که نصف می شوند با استوانه  تنظیم می گردند،و در این حال می توانید قفل را باز کنید.در این مرحله شما باید به صورت دستی هر پین را در موقعیت صحیح قرار دهید، به آرامی استوانه را به گونه ای بچرخانید که پین ها نتوانند به محل قبلی خود بازگردند.هنگامی که تمام پین ها را از استوانه دور می کنید،استوانه آزادانه می چرخد و نهایتاً درب به راحتی باز خواهد شد.

قفل های دیجیتال هوشمند: بررسی بهترین قفل های دیجیتال هوشمند در سال ۲۰۱۹

اساسا کلید یک وسیله ی پیچیده است.کلیدها به گونه ای تنظیم شده اند که وقتی در داخل قفل قرار می گیرند، تمام پین ها کاملا دور شده و شما می توانید دستگیره در را بچرخانید.

ساختار قفل درب

ساختار قفل درب

 

۶-اهرم خود را به قسمت نیمه ی پایین قفل وارد کنید

پایه خمیدگی را به سمت انتهای قفل بچرخانید، تا زمانی که اهرم هنوز به صورت عمیق دراستوانه قرار دارد،تا حد ممکن آن را نگه دارید.

آموزش باز کردن درب ماشین بدون کلید ( معرفی ۲ روش ساده + ویدئو + عکس هر مرحله)

۷-قفل را به آرامی در جهتی که می خواهید آن را باز کنید ،بچرخانید.

اهرم خود را همانند یک کلید استفاده کنید،و قفل را به شکلی که قصد بازکردن در را دارید،بچرخانید.نباید زیاد فشار به قفل وارد کنید اما روشی که باید برای چرخاندن اعمال می شود بسیار مهم است. شما باید قفل را در کل فرآیند نگه دارید. با این حال نباید فشار زیاد باشد. شما فقط می خواهید کمی قفل را حرکت دهید برای همین است که به فشار زیاد نیاز ندارد و این نکته را بدانید که شما نباید در خلاف جهت قفل فشار ایجاد کنید. به خاطر داشته باشید که شما هنوز هم در استوانه نیاز به یک نوع پین دارید تا به اندازه کافی شل شود و بتواند به بالا و پایین حرکت کند.

اگر مطمئن نیستید که قفل چگونه میچرخد،هر دو جهت را امتحان کنید.چرخاندن در جهت اشتباه صدایی همچون فشار دادن دکمه های موبایل ایجاد میکند و میتوانید آن را به راحتی احساس کنید

 

 

۸-سنجاق سر خود را وارد قفل کنید، به سمت پایین بکشید، و تماس با پین ها را احساس کنید

به وسیله ی سنجاقی که درست کرده اید ،حرکت پین ها به سمت بالا و پایین را احساس کنید.پین ها در نیمه بالای سوراخ کلید قرار دارند. چند تا از آنها را فشار دهید،حرکت آن ها را احساس خواهید کرد و زمانی که کار می کنند، پایین می آیند. شما باید سنجاق را کمی تکان دهید تا بتوانید به درستی محل دقیق پین ها را پیدا کنید در این بین ممکن است برخی از آنها به درستی جا نیفتند اما شما باز باید این کار را تکرار کنید با ادامه دادن میتوانید به درستی تعداد پین ها را پیدا کنید و همچنین توجه داشته باشید که کدام یک ازآنها آزادانه حرکت می کنند و کدام یک گیر کرده اند.

انتهای خمیدگی باید به سمت بالا باشد. اگر بعضی از پین ها حرکت نکردند ، احتمالا فشار بیش از حد روی اهرم شما وجود دارد.پس  دوباره امتحان کنید.

چگونه کلید شکسته را از قفل در بیاوریم ؟ ( ۵ روش بسیار ساده به کمک ابزارهای دم دستی)

۹-اولین پینی که به سختی حرکت میکند را پیدا کنید و آن را  تا زمانی که کلیک کند فشار دهید

همزمان که همه ی پین ​​ها را آزمایش می کنید، آن پینی را پیدا کنید که نمی خواهد حرکت کند.با فشار ثابت اهرم را نگه دارید، به آرامی پین را فشار دهید تا صدای “کلیک” ایجاد شود. این به این معنی است که تقسیم بندی در مرکز پین را با استوانه هماهنگ کرده اید و اکنون پین از مسیر قفل دور خواهد شد.شما ممکن است متوجه شوید زمانیکه پین ​​را در محل قرار داده اید، اهرم شما کمی بیشتر می چرخد.این موضوع به این دلیل است که پین دارای مقاومت کمتر است.

۱۰-بقیه ی پین ها را نیز پیدا کنید و همین کار را تکرار کنید.

هنگامی که شما یکی از پین ها را از مسیر دور کرده اید، پین های بعدی راحتر قابل تشخیص می شود .ادامه دادن به این کار بسیار موثر است زیرا میتوانید متوجه شوید پین بعدی کدام است .این روند را تا زمانی که اهرم قفل را به طور کامل باز کند و درب باز شود، تکرار کنید.

  • پینی را پیدا کنید که تمایل به حرکت ندارد.
  • اهرم را با فشار ثابت نگه دارید، قفل را همانند قبل که باز می کردید،بچرخانید.
  • به آرامی آن را فشار دهید تا زمانی که در قفل صدای کلیک ایجاد شود.
  • به سراغ پین ​​بعدی بروید.

۱۱-اگر کار برای شما مشکل شد کمی فشار را از روی قفل بردارید و بار دیگر از ابتدا شروع کنید

این شایع ترین مانع  برای تازه کارها است.اگر شما فشار بیش از حد بر اهرم وارد کنید ، پین ها نیز بیش از حد به حرکت در می آیند و شما نمی توانید آنها را از مسیر دور کنید. تنظیم نبودن فشار باعث می شود که شما دوباره کارخود را از نو شروع کنید. بهترین روش این است که با فشار کمتری شروع کنید، پین ها را به آرامی آزاد کنید تا زمانی که  بتوانند حرکت کنند. این روش مانع از دست دادن پین ها می شود و به شما امکان می دهد تا فشار صحیح را به تدریج پیدا کنید.

اما یک راه حل هوشمندانه برای باز کردن قفل درب، بدون کلید !

همه ما میدانیم که سارقین حرفه ای از همه این راهکارهایی که ما در شرایط اضطراری برای باز کردن درب استفاده میکنیم مثل زمانی که کلید پشت درب خانه جا مانده است یا گم کردن کلید ها یا بسته شدن درب به صورت اتفاقی ، باخبر هستند و به راحتی آب خوردن می توانند قفل های کلیدی و قفل درب ضد سرقت را باز کنند .

پس چه کارکنیم که هم از شر کلیدهای دست و پاگیر خلاص شویم و هم سارقین به راحتی نتوانند قفل درب را باز کنند و به حریم خصوصی ما نفوذ کنند ؟

مشخصا یکی از امن ترین راهکارها این است که ما یک تصمیم هوشمندانه بگیریم و چند قدم خودمان را از مهارت ها و توانایی سارقین در مورد باز کردن قفل ها جلو بیاندازیم . فقط در این صورت است که می توانیم هم کلیدها را دور بریزیم و هم خانه و محل کاری امن داشته باشیم .

نمی دانم تا چه حد با قفل دیجیتال یا قفل الکترونیکی آشنایی دارید اما پیشنهاد هوشمندانه ما این است که یکبار برای همیشه قفل های کلیدی را دور بیاندازید و یک قفل دیجیتال لوکس ، زیبا و امن و قطعا بی کلید را روی درب خانه یا محل کارتان نصب کنید .

در بین انواع قفل دیجیتال ، قفل درب اثر انگشتی برای کسانی که معمولا فراموش کار و بی دقت هستند و کلید و کارت را همیشه جا میگذارند و در ضمن حوصله کلنجار رفتن با اعداد و ارقام و حفظ کردن آنها را هم در قفل های رمزی ندارند می تواند بهترین انتخاب باشد .

اگر دوست دارید به این راهکار هوشمندانه کمی بیشتر فکر کنید، مشخصا اولین قدم دیدن نمونه قفل های دیجیتال و آشنایی با ویژگی ها و مزیت های آن هاست .

نمونه قفل های دیجیتالی که فقط برای شما بدون کلید باز میشوند نه برای سارقین!

 

می خواهم در مورد قفل دیجیتالی سوالاتم را بپرسم