افزایش سن و پیری ، در تعدادی از کشورهای توسعه یافته جهان ، نادر نیست.

استفاده از ابزارهای هوشمند برای سالمندان 

سازمان بهداشت جهانی گزارش داده است که مردم این روزها زندگی طولانی تری دارند. این یک پدیده در سراسر جهان است و مطالعات نشان می دهد که بین سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۵۰ ، افراد بالای ۶۰ سال ، ۲۲٪ از جمعیت جهان را تشکیل می دهند – تقریباً دو برابر از مقدار ۱۲٪ ثبت شده در گذشته.
برخی از مردم ، زندگی انفرادی را بخاطر اینکه می خواهند استقلال را در سالهای طلایی خود حفظ کنند ، انتخاب کرده اند. برخی دیگر ممکن است با فرزندان خود زندگی کنند. افزایش سن ، کاهش تحرک ، بینایی و شنوایی بر توانایی زندگی مستقل تأثیر می گذارد.
با این حال ، به دلیل پیشرفت تکنولوژی ، وسایل و گجت ها ، برای سالخوردگان، تکامل یافته اند. ما چند محصول هوشمند را گردآوری کرده ایم که زندگی سالمندان و افراد اطرافشان را بهبود می بخشد:

۱- قفل های هوشمند

فقل هوشمند

فقل هوشمند

قفل هوشمند ، مشابه بلندگوهای هوشمند ، راحتی بیشتری را برای افرادی که این فناوری را پذیرفته اند به ارمغان آورده است. چه کسی می گوید این به نفع سالمندان نیز نخواهد بود؟ با افزایش سن ، تمایل به فراموشی نیز افزایش می یابد. ناامن است وقتی عزیزان ما فراموش می کنند که در را پشت سر خود قفل کنند یا کلیدها را بر روی آن جا بگذارند ، که انهارا مستعد دزدی و شکستن می کنند.

خرید قفل اثر اتگشتی هوشمند درب برای خانه یا محل شما به معنای نگرانی کمتر در بسیاری از موارد است. به علاوه بدون کلید ، دیگر هیچ زحمتی برای جایگزین کردن گمشده ها وجود ندارد. باز کردن درهای قفل با وجود تعداد زیادی از حالتهای دسترسی آسانتر است و بسیاری از ویژگیهای امنیتی وجود دارد که می توانید از آنها برای ایمن نگه داشتن عزیزان خود استفاده کنید.

قفل هوشمند را می توان از طریق پین کدها ، بلوتوث ، برچسب های RFID و برچسب های کلیدی باز کرد. برچسب های RFID را می توان روی وسایل آنها قرار داد. به این ترتیب ، برای باز کردن درب فقط باید برچسب را بر روی کارت خوان بزنند و این کار را برای آنها ساده تر کند.

همه قفل های هوشمند می توانند دسترسی اختصاصی به سرایداران را صادر کنند. اگر دوست شما یک پزشک معالج دارد که در خانه است ، می توانید برای ورود ، برای آنها پین کد صادر کنید. هم چنین، راه اسانی برای زمانیکه شما ان اطراف نیستید و باید کسی یا کسانی به انجا بیایند ،است.

۲-توزیع کننده های داروهای هوشمند

فراموشی در سالمندان

فراموشی در سالمندان

فراموش کردن و از قلم انداختن دارو با توجه به سن ، معمول است. اما وقتی بحث دارو های ضروری و مهم برای افراد مسن می شود ، فراموش کردن یا مصرف داروهای زیاد می تواند کشنده باشد. مطالعات نشان داده است که افراد مسن در هنگام هیجان ، دارو های خود را سر وقت و به میزان مناسب مصرف نمیکنند.

این امر همچنین برای کسانی که از آلزایمر و زوال عقل رنج می برند قابل توجه است – آنها به راحتی فراموش می کنند.
اگر از بزرگان خود مراقبت می کنید ، توزیع کننده های داروی هوشمند، مفید خواهند بود. این توزیع کننده ها قرص ها را طبق برنامه مورد نیاز، ذخیره و توزیع می کنند. نیازی به نگرانی در مورد افرادی که در زمان اشتباه یا میزان اشتباه داروی نادرست را مصرف می کنند، نیست .
به این ترتیب ، دقیقاً می دانید که زمان داروی عزیزانتان چه زمانی است و کی باید داروهای خود را مصرف کنند و اگر دارو کم باشد سریعتر نسبت به رفع ان اقدام کنند.

۳- بلندگوهای هوشمند و دستیاران صوتی

آسایش سالمندان

آسایش سالمندان

در ابتدا بلندگوهای هوشمند برای سالمندان در نظر گرفته نشده بودند ، این محصولات یک تغییر دهنده واقعی بازی هستند. اگر ما از راحتی بهره مند شویم ، قطعاً زندگی برای سالمندان نیز آسان تر خواهد شد.

این بلندگوها نه تنها می توانند با محصولات هوشمند بی شماری تلفیق شوند بلکه می توانند روند کارهای روزانه را نیز هموار کنند. موارد ساده ای مانند روشن کردن چراغ ها و تنظیم ترموستات می توانند با افزایش سن به کارهایی دشوار تبدیل شوند. همچنین می توان فعالیتهای اوقات فراغت را آسانتر کرد. کارهایی مانند پخش موسیقی یا خواندن کتاب می تواند از طریق بلندگوهای هوشمند نیز انجام شود. ویژگی دستور صوتی قطعاً به شما عزیزان در فعالیت های روزانه خود در اطراف خانه کمک می کند.

۴- جارو برقی خودکار

آسایش سالمندان

آسایش سالمندان

برای افراد مسن که به تنهایی زندگی می کنند ، کارهای خانه ممکن است بزرگترین دردسر باشد. حتی اگر انجام کارهای خانگی یک تمرین خوب باشد ، حرکت در طول روز ممکن است باعث ایجاد دردهای مزمن یا بدتر شدن مشکلات مشترک موجود برای آنها شود.
جارو برقی خودکار می تواند به کاهش بار برای آنها کمک کنند. آنها بی سیم هستند ، معمولاً در اندازه جمع و جور و برای حرکت در زیر مبلمان کارایی دارند و به طور خودکار در خانه حرکت می کنند تا هرگونه گرد و غبار و خاک روی زمین پاک شود. به احتمال زیاد در هنگام تمیز کردن کفپوش ها با استفاده از این وسایل ،اسیب کمتری به انها وارد میشود.

 کیفیت زندگی آنها را بهبود ببخشید 
کیفیت زندگی سالمندان

کیفیت زندگی سالمندان

در کل ، آنچه مهمتر است این است ابزارهای هوشمند برای سالمندان نسبت به محصولاتی که شما برای آنها تهیه می کنید ، انعطاف پذیر هستند.در واقع آنها برای بالا بردن کیفیت زندگیشان باید از محصولات استفاده کنند. در پایان ، این محصولات با هدف بهبود زندگی همه ارائه می شوند. آنها در فعالیت های روزانه کمک می کنند و به شما این امکان را می دهند که مراقب عزیزانتان باشید و به شما آرامش می بخشد.

 

امتیاز دهید.